پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نونا فرج پور

تعداد سوال: ۳

بامبو لاكى ویژه

تعداد بازدید ۲۷۰

سلام،وقتتون بخير،من چند شاخه بامبو لاكى دارم،ك داخل آب هستن،دوماهى ميشه خريدم،حالشون خوبه،اما تازگى ها متوجه شدم نقطه هاى كرم رنگ برجسته روى ساقه ى بعضياشون هست،نميدونم از قبل بوده يا نه،دوتا شونم هر كدوم يك لكه قهوه ايى دارن،ك اونم نميدونم جديد هست يا نه،بهم گفتن شايد قارچ باشه،الان چيكارشون بايد بكنم؟ميترسم خراب شن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۸:۴۰:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما در معرض ابتلا به بیماری قارچی است .پیشنهاد میکنیم گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار داده و یکبار گیاه را با سم قارچ کش مانکوزب سمپاشی نمایید .آب گلدان را زود به زود تعویض و از آب بدون املاح استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۹:۴۹:۱۴

نونا فرج پور

خوب الان هوا خنكه،اما هر روز حداقل ١ساعتى پنجره رو باز ميكنم،تا هواى خونه عوض بشه،آبش هم حداكثر هر دوهفته عوض ميكنم،آب جوشيده سرد شده،قطره بامبو هم ب ازاى هم شاخه يك قطره ميريزم تو آبش،نوك برگها يكم داشت ميسوخت،غبارپاشى كردم من يك قارچ كش دارم براى گلهام استفاده ميكنم،اسمش نميدونم چيه،روش اسم نداره،پودر سفيد رنگه،از همون استفاده كنم خوبه؟چند بار به فاصله چند روز استفاده كنم؟رو برگهاشم بزنم؟اون نقطه هاى كرم رنگ ريشه هوايى هست؟با قارچ كش خشك ك نميشه گلام؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۹:۵۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

فعلا از قطره بامبو استفاده نکنید .اگر محیط گرمه زودتر از دو هفته باید آب را تعویض کنید .قارچ کش را فعلا یکبار استفاده کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . چون قارچ کشها سیستمیک و غیر سیستمیک هستند باید اسمش رو بدونید چون شیوه ی مصرف, متفاوت است اگر قارچ کش شما مانکوزب باشد میتوانید با اسپری کردن به ساقه بیماری را کنترل نمایید . قارچ کش بر ریشه های هوایی تاثیر منفی ندارد .

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۰۰:۰۰:۳۲

نونا فرج پور

براى گلهاى آپارتمانيم هم بصورت اسپرى برگى ازش استفاده ميكنم،هم آبيارى،جايى ك ازش خريدم اينو بهم گفت،بعد از يكبار،خوب ميشه ديگه؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۰۰:۰۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

یکبار استفاده کنید باید دید گیاه چه واکنشی نشون میده .

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۰۰:۰۵:۳۷

نونا فرج پور

ببخشيد ميشه بفرماييد ب برگهاشم بزنم قارچ كش؟ريشه هاش چطور؟داخل آبش نبايد بريزه؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۱۳:۲۸:۲۹

نونا فرج پور

من ب قسمت هايى از ساقه ك بيرون از گلدون هست قارچ كش اسپرى كردم،اما ب برگهاش نزدم،همچنين قسمت پايين ساقه ك از لبه گلدون تا آب هست و ريشه ها نزدم،درسته؟فقط الان دقت كردم روى آبش يك لايه حالت چربى هستش،اين چيه؟ميشه دقيق بفرماييد كجاهارو بايد قارچ كش بزنم؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۱۹:۰۶:۵۳

کارشناس شماره ۱

اگر سم قارچ کش سیستمیک باشه میتونید مقداری در آب گلدان هم بریزید اما اگر مانکوزب (که سمی غیر سیستمیک است) باشد فقط باید روی برگها و ساقه اسپری شود .

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۲۳:۱۴:۱۷

نونا فرج پور

سلام خانوم كاظمى عزيز،وقتتون بخير،ده روز از اسپرى قارچ كش براى بامبو هام گذشته،نيازه بازم تكرار كنم؟از كجا بفهمم ك قارچش خوب شده؟ممنونم از صبوريتون

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۱۶:۰۶:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .14 روز شد یکباردیکه استفاده کنید و دیگه ادامه ندید . اگر بیماری پیشرفت نکنه و در همان حالت متوقف بشه معلومه گیاه رو به بهبود است .البته باید تهویه ی محیط و دما را هم کنترل نمایید تا دوباره مشکلی برای گیاه پیش نیاد .

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۱:۰۲:۴۶

نونا فرج پور

ممنونم

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۱:۲۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۱۹:۲۴:۵۵

نونا فرج پور

سلام،خانوم كاظمى من قارچ كشى مجدد رو با فاصله١٦ روز انجام دادم،اما امروز ديدم يكى از بامبوهام دوتا برگ زرد كرده،چيكارش كنم ب نظرتون؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .گلدان را در مکانی خنکتر قرار بدید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۱:۴۷:۲۸

نونا فرج پور

يعنى بخاطره گرمى هوا اينجورى شده؟غبار پاشيش هم ميكنم

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۲:۱۰:۳۶

کارشناس شماره ۱

وقتی از قارچ کش استفاده کردید یعنی رطوبت زیاد باعث شیوع بیماری قارچی شده و الان دوباره با اسپری کردن دارید همان کار قبلی را تکرار میکنید و در نهایت ممکنه گیاه دوباره به قارچ مبتلا بشه . بله عمده ترین علت زردی برگها گرمای محیط هستش .

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۱:۳۱

نونا فرج پور

پس ديگه قارچ كش و اسپرى آب استفاده نكنم؟گذاشتمش جاى خنكتر نيازه باز يك مرتبه ديگه قارچ كش بزنم بهش؟ ميترسم خراب شه

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۳۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

نیازی به این همه استفاده از قارچ کش نیست .استفاده ی زیاد از سموم هم برای خودتون خوب نیست و هم برای گیاهانتون .قارچ کش در مواقع لزوم باید یک الی دوبار با فاصله ی 15 روز استفاده بشه و نه بیشتر .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۰۹:۰۱

نونا فرج پور

سپاس??

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۱:۴۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۵۷:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@