پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه نعیمی

تعداد سوال: ۲

علت زرد شدن برگهای سیکاس وباز شدن وسط آن و فاصله گرفتن برگها ویژه

تعداد بازدید ۷۵۴۷

باسلام به استادعزیز من یک ماه پیش از گلفروشی یک نخل سیکاس خریدمهمون موقع گل فروش گلدان اون روعوض کرد بعد از اینکه به خونه آوردم یکی یکی برگهاش زرد شد الان دوتا از برگاش زرد شدن آیا تمام برگها زرد میشوند بعد اینکه پشت پنجره جنوبی قرار دارد وهنگام خشکی خاک بهش آب میدم وزیر گلدونیم خالی میکنم به تازگیم وسطش باز شده وبرگها از هم فاصله گرفتن میشه راهنماییم کنید آیا گلم کلا خراب میشه آخه شنیدم گل سیکاس درشهر اراک که ماهستیم نمیمونه واقعیت داره؟آخه خیلی دوسش دارم باتشکر.

۱۳۹۹-۰۸-۲۲ ۱۲:۳۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

درسته عذرخواهی میکنم من شما رو با کاربر دیگه ای که سیکاس داشت و برگها رو قطع کرده بود اشتباه گرفته بودم . چون برگها را تا به حال قطع نکرده اید و الان برگها تغییر رنگ داده و شکل گیاه نازیبا شده میتوانید الان هم اینکار را انجام دهید اما ممکنه برگهای جدید کمی دیرتر رشد کنند که با توجه به فصل ایرادی نداره و فقط باید کمی صبور باشید . در مورد کلات آهن . این کود فقط حاوی آهن برای گیاهانی که نیاز بیشتری به آهن دارند , استفاده میشود .پودری قهوه ای رنگ که وقتی با آب ترکیب میشود رنگ تیره داشته و بوی آهن و یا زنگ آهن میدهد .تمام کودهای کامل حاوی مقدار کمی آهن هم هستند که دوز آهن در کودهای کاملی مانند سه بیست و غیره بسیار کم است و نمیتواند نیاز گیاهانی مانند سیکاس , گاردنیا, کاملیا و آزالیا و غیره را برطرف نمایند و بهتر است برای این گیاهان کود آهن بصورت جداگانه که معمولا کلات آهن نامیده میشود , استفاده شود . وقتی برگها را قطع کردید تا زمانی که گیاه برگهای جدید نزده , نیازی به استفاده از هیچ نوع کودی نیست و بهتره فقط با آب ساده آبیاری انجام شود و آبیاری در زمان خشک بودن خاک گلدان انجام شود .بعد از اینکه برگها برروی گیاه رشد کردند و قد کشیدند میتوانید کوددهی با کلات آهن را شروع نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۵ ۲۳:۴۴:۵۳

معصومه نعیمی

تعداد سوال: ۲

ممنون از راهنماییتون خوشحالم کردین دیگه امیدی به گلم نداشتم

۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۰۷:۰۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۷ ۰۱:۳۳:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@