پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه جوکار

تعداد سوال: ۱

سلام من گل ارکیده فالانوپسیس خریدم یک هفته پیش اوردم خونه گذاشتمش ی جا ک روشنایی هس افتاب مستقیم ازپشت پنجره نذاشتم ی غنچش بازشد ولی بعدش بقیه غنچه ها پژمرده شدن افتادن گلاشم ک باز بوده داره پژمرده میشه نمیدونم شاید ب خاطر نورش هست پنجره ک افتاب خ بیادداخل هم داریم ولی تو افتاب گفتن نذارین حایی ک گذاشتم نور شدیده ک سایه اجسام میفته ویژه

تعداد بازدید ۲۸۵

تو سالن گذاشتمش شهر شیراز هستیم،خاکشم خشک شده بود رطوبت نداشت ابیاریش کردم نمیدونم دلیلش نورش هست یا اب یا شوک بهش وارد شده ازگلخونه ب خونه جاب جا شده ولی احتمالا دلیلش شوک نیس چون ی غنچش قشنگ بازشد و بعدش بقیه غنچه ها اون مدلی شدن.

۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۰۸:۳۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ارکیده ها گیاهانی رطوبت دوست هستند . مخصوصا زمانی که رو گل هستند باید آبیاری بصورت منظم انجام شود برای اینکه گلها دوام بیشتری داشته باشند بهتر است محل نگهداری گلدان زیاد گرم نباشد آبیاری نامنظم , نوسان دمای محیط و شوک ناشی از نور زیاد میتواند باعث از بین رفتن گلها و غنچه ها شود .بهتر است رطوبت را کنترل و آبیاری را بصورت منظم انجام دهید و گلدان را در مکانی با نور ملایمتر و دمای یکنواخت (کمی خنک ) قرار دهید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۰:۲۲:۵۰

فاطمه جوکار

سلام مجدد ینی بذارم ی جای کم نور تر؟و ابیاریشم هفته گذشته شنبه انجام دادم بعددیدم انگار خاکش خشکه هفته بعد جمعه ابیاری کردم_از نظر نور من بذارمش کجا دقیقا_همش فک میکردم نورش کم بوده؟و اینکه چجوری رطوبت براش فراهم کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۶:۳۹:۵۲

فاطمه جوکار

جایی ک گذاشتمش زیر پاسیونه ک ی پنجره نیمه شفاف زیر پاسیون هست گذاشتم کنار پنجره از دوتا شیشه عبور میکنه و توروشنایی هست اما روشناییش زیاده _تو یکی از اتاقامون هوا سرده اونجا بذارمش؟نور از این پنجره زیر پاسیون عبور میکنه و بهش میتابه اران صب زوده هنوز افتاب نیمده رو پاسیون که تو عکس تاریکه

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۶:۴۳:۵۳

فاطمه جوکار

جایی ک گذاشتمش زیر پاسیونه ک ی پنجره نیمه شفاف زیر پاسیون هست گذاشتم کنار پنجره از دوتا شیشه عبور میکنه و توروشنایی هست اما روشناییش زیاده _تو یکی از اتاقامون هوا سرده اونجا بذارمش؟نور از این پنجره زیر پاسیون عبور میکنه و بهش میتابه اران صب زوده هنوز افتاب نیمده رو پاسیون که تو عکس تاریکه

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۶:۴۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

زمانی که گیاه غنچه و گل داره اگر آبیاری به درستی انجام نشه گلهاش طراوت خودشون رو از دست میدن و یا میریزند . با توجه به گرمای داخل منزل و نور زیادی که گیاه دریافت میکرده هفته ای یکبار آبیاری به نظر کافی نمیرسه . بهتره رطوبت رسانی را از طریق جزیره برای گیاه تامین کنید .داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۱:۰۰:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@