پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مبین مفتاح پور

تعداد سوال: ۱

گیاه دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۹

گیاه من مدتی است که برگهای آن از نوک شروع به خشک شدن می کند و در نهایت می ریزد .با توجه به اینکه کود و آب و نور آن کافی است را هنمایی بفرمایید

۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۱۳:۵۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۰:۱۱:۱۰

مبین مفتاح پور

این هم عکس

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

علت بروز این مشکلات در برگهای دراسنا میتواند افراط و تفریط در آبیاری و یا وجود آفت و یا خاک نامناسب و بسته شدن زهکش باشد .بهتره به گیاه زمانی آب دهید که خاک گلدان خشک شده باشد و زهکش ته گلدان را بررسی کنید تا بسته نشده باشد .قسمت زیر رو روی برگها مخصوصا برگهای جوان را کاملا بادقت بررسی کنید ببینید اثری از وجود آفت مشاهده میکنید یا خیر؟ لطفا بفرمایید شیوه ی آبیاری تون به چه صورت هستش ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۳:۴۲

مبین مفتاح پور

سلام .بعد از پیام شدم متوجه شدم که گیاه دچار آفت هم شده است.لطفا راهنمایی بفرمایید البته هر سه ۱۵ روز یکبار به گیاه سه بیست و ۱۵ روز بعد رادپیس میدهم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۰۹:۲۸:۵۳

کارشناس شماره ۱

کوددهی را قطع کنید پاییز و زمستان فصل کوددهی به گیاهان آپارتمانی نیست .آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید و روی برگها اصلا آب اسپری نکنید .گیاه شما بعلت کوددهی زیاد دچار تنش شده و لکه های سیاه روی برگها میتواند ناشی از شیوع بیماری قارچی باشد . اگر فقط یک الی دو برگ دچار این لکه ها شده با کنترل آبیاری و رطوبت مشکل برطرف میشود اما اگر تعداد برگهای آلوده زیاد است میتوانید از سم مانکوزب بصورت اسپری کردن استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۲:۵۵:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@