پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امین پارسا

تعداد سوال: ۱

گیاه کوروتون زرد ویژه

تعداد بازدید ۵۲۶

سلام و عرض خسته نباشید. گیاه کروتون زرد من مدتی است حاشیه برگ هایش قهوه ای و خشک شده و لکه هایی دور برگ است اما برگخا شادابی خودشون رو حفظ کردند. در ضمن گیاه در کنار پنجره جنوبی با فاصله یک متر قرار دارد نور خوبی دارد، آبیار منظم، دستگاه بخور سرد در کنارش است، زیرگلدونی جزیره دارد، با این تفاسیر رطوبتش حدود 25 الی 30 هست. لطفا اگه میشه علتش رو بفرمایید؟ با تشکر از لطف شما

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۱۹:۲۱:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کرتون گیاهی رطوبت دوست است اما بیشترین زمانی که گیاه به رطوبت مداوم نیاز داره فصل تابستان است .با توجه به وارد شدن به فصل سرد , استفاده از دو روش بخور سرد و جزیره با هم برای گیاه مناسب نیست و میتواند گیاه را در معرض بیماریهای قارچی قرار دهد .بهتر است استفاده از دستگاه بخور سرد را متوقف کنید .اگر محل نگهداری گیاه بسیار گرم و خشک است استفاده از جزیره برای تامین رطوبت گیاه کافی است . بهتر است قسمتهای خشک شده ی برگ را جدا کنید و آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام دهید .اگر مدتی پس از انجام کارهای فوق , برگهای جدید دوباره دچار این مشکل شدند باید از قارچ کش استفاده نمایید . لطفا از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را اطلاع دهید متشکرم .

۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۲۳:۴۷:۲۲

امین پارسا

باسلام طبق گفته شما ۲ مرتبه و به فاصله۱ هفته قارچ‌کش مانکوذوب بصورت آبیاری دادم و روی برگ ها هم قارچ‌کش اسپری کردم. یک برگ جدید هم دراورد ولی افتاد. بعد از یک ماه کود سه بیست و اسید هیونیک بصورت آبیاری دادم(مقدارکم). الان مدت ۳روز است که برگهای گلم با کوچکترین تماس و یا بدون تماس می ریزد.مشکل کجاست؟؟ آیا میتونم در دی ماه ازش قلمه بگیرم و اگر میشود چگونه قلمه بزنم که بگیرد؟ چون تا حالا هرچی قلمه حتی در تابستان هم گرفتم نمی گیرد. ممنون از لطف شما.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۱۳:۴۴:۰۰

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .آیا در این مدت محیط نگهداری گیاه نوسان دما داشته ؟ آبیاری را به چه نحو و به چه اندازه انجام میدادید ؟ آیا کودهای سه بیست و هیومیک اسید را با هم و در یک روز به گیاه دادید ؟ قلمه ی کرتون در تابستان و در مرداد ماه به راحتی ریشه دار میشود .باید قلمه ها را در ماسه ی نرم بکارید و در مکانی سایه و مرطوب قرار بدید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۰:۲۳:۴۲

امین پارسا

باسلا. گیاه حدود نیم متر تا پنجره جنوبی فاصله داره و جایش عوض نشده. نوسان دما نداشته. دمای گل نزدیک صبح ۱۸ درجه است و در طول روز هم حدود ۲۳ الی ۲۴. اما با اینکه من جزیره برای گل درست کردم رطوبت سنج روزها ۲۶ الی ۳۰ و شبها ۳۵درصد را نشان میدهد. آبیاری هم وقتی سطح خاک ۲ الی ۳ سانتی متر خشک میشود به اندازه ای که چند قطره از سوراخ زهکش بیرون بریزد و تمام سطح خاک را آبیاری میکنم تقریبا بصورت منظم هر ۹ روز یکبار انجام میشود. کود سه بیست و اسید هیومیک را به اندازه یک چهارم قاشق چایخوری مخلوط و در آب حل کردم و به گیاه دادم چون حدود ۲ماه به گیاه کود نداده بودم. وقتی این مشکل برای گلم به وجود آمد که دستگاه بخور سرد را به مدت ۱۲ ساعت در خانه روشن میکردم ولی خانه خیلی بزرگ است و دستگاه بخور حدود ۴متر از گل فاصله داشت. به نظر شما ایراد کار کجاست؟ در مورد قلمه که فرمودید منظورتون ماسه رودخانه ایست یا بادی؟ آیا میتوان قلمه را در پرلیت+ پیت موس+ کوکوپیت بکارم؟ ضمنا مکانی در خانه هست که رطوبت حدود ۵۰ درصد و نور غیرمستقیم خوبی دارد٫ به نظر شما گیاه را به این مکان انتقال بدم؟؟ ممنون از وقتی که میذارید.

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۲:۲۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

منظور از ماسه ی نرم ماسه ی بادی یا شکری است . در پرلیت و کوکوپیت و پیت ماس هم میتوانید بکارید اما چون این بستر آب را زیاد در خود نگه میدارد , احتمال پوسیدگی قلمه بالا میرود . تغییرات درجه حرارت هم میتواند باعث ریزش برگها شود .اینکه صبح ها دما 18 و در روز 23 الی 24 درجه است برای کرتون مناسب نیست .دما باید در تما روز ثابت باشد . دمای ایده آل برای کرتون بین 16 تا 27 درجه است .یعنی اگر دمای محیط مثلا 20 درجه است , در تمام ساعات شبانه روز باید 20 درجه بماند و نوسان نداشته باشد . کرتون گیاه بسیار حساسی است و تغییرات دمایی و یا آبیاری میتواند گیاه را تا حدی دچار تنش کند که گیاه از بین برود . مخلوط کردن کودها و سم ها نادرست است چون ترکیبات شیمیایی این مواد با هم تفاوت دارد و میتواند در گیاه مسمومیت ایجاد نماید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۲:۳۶:۱۹

امین پارسا

باسلام. پشت برگهای فیکوس من یک لایه غبار قهوه ای رنگ شبیه به زنگ آهن هست. البته برگهای جدید که در می آورد این لایه زنگ مانند را ندارند و فقط روی برگهای قدیمی است. ضمنا با دستمال نمدار پاک میشوند و برگها نمی ریزند. یک لایه نازک از این غبار هم روی برگها هست. لطفا بفرمایید مشکل گیاه من چیست؟ ممنون از لطف شما.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۴:۵۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر لطفا سوالتون در مورد فیکوس را در تالار مربوطه مطرح نمایید از همراهی تون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۰:۲۳:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@