پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کارولین ابش زاده

تعداد سوال: ۱

لکه های سوختگی یا قهوه ای روی برگ سانسوریا مینیاتوری ویژه

تعداد بازدید ۶۳۶۱

با سلام و عرض ادب در ابتدا لکه های سوختگی و قهوه ای از پایین یک برگ شروع شد و سپس شروع به زرد شدن و‌شل شدن کرد با سرچ کردن متوجه شدم ممکنه گیاهم قارچی شده باشه از گل فروشی یه قارچ کش متفرقه خریدم زدم (روش نوشته ساخت چین )ولی روز بعد کاملا برگهای دیگه هم از پایین برگ کمی زرد و شل شد الان تو همون گلدون سه پاجوش و یه بوته دیگه سانسوریا کاسه ای هست بنظرتون نیاز هست مجددا از قارچ کش استفاده کنم به انها سرایت نکنه؟ اگه نیاز به قارچ کش هست از چه نوعی استفاده کنم ممنونم

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۷:۳۲

کارولین ابش زاده

در عکس اول برگهایکی بکی از پاین لکه دار و زرد شد کندم که بقیه گرفتار نشن اخرین برگش مونده که شل شده در عکس دوم پاجوشی که به همون گل وصل شده فکرکنم نوک برگ درگیر شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۱:۰۹:۴۳

کارولین ابش زاده

عکس دوم که برگ پاجوش گرفتار شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۱:۱۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

گیاه در اثر آبیاری زیاد و یا رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب دچار بیماری قارچی شده .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد . روی گیاه اسپری میکردید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۲:۴۴:۱۱

کارولین ابش زاده

سلام وقتتون بخیر خیر اب اسپری نمی کنم هر دو هفته یکبار هم ابیاری میکنم ولی قارچ کش محلول را روی برگ ها اسپری کردم فکر کنم پس از مصرف قارچ کش برگ پاجوش اسیب دیده قارچ کش را هم ارسال کردم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۳:۰۵

کارشناس شماره ۱

قبل از اسپری کردن قارچ کش گیاهتون مشکلی نداشت ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۰:۲۳:۳۱

کارولین ابش زاده

با سلام و‌عرض ادب ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون قبل از اسپری قارچ‌کش گیاه اصلی از پایین برگ لکه های سوختگی کمی داشت سپس برگ ها یکی یکی شروع به زردشدن و نرم شدن کرد من هر برگی رو‌به محض اسیب دیدن می کندم تا دوبرگ اخر ماند که قارچ کش اسپری کردم روز بعد دوبرگ هم نرم و شل شدن که یکیش رو کندم و اخری ماند متوجه شدم که پاجوشی که متصل به این یک برگ اخر هست هم اسیب دیده مزاحم شما شدم و از شما راهنمایی خواستم

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۳:۰۸:۰۰

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم در خدمتتون هستیم . الان برگ و طوقه ی(محل اتصال برگ به ریشه ) سفت است یا نرم و آبکی شده ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۲۳:۲۹:۵۶

کارولین ابش زاده

سلام وقتتون بخیر محل اتصال برگ های پاجوش به ریشه سفت هست ولی تک برگ گیاه قدیمی شل شده است

۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۱:۱۰:۳۲

کارشناس شماره ۱

تک برگ گیاه قدیمی را جدا کنید و بقیه ی گیاه را در گلدان کوچکتر با خاک تازه بکارید .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد سعی کنید مکان نگهداری گیاه زیاد سرد نباشد و یا نوسان دما نداشته باشد .با رعایت موارد ذکر شده نیازی به استفاده از سم قارچ کش نیست .

۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۰۲:۲۵:۵۹

کارولین ابش زاده

با سلام و عرض ادب بله چشم حتما انجام میدم ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون

۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۰۹:۴۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۱۰:۱۳:۰۶

کارولین ابش زاده

سلامت باشید

۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۱۲:۱۴:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@