پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

sarasaeedi

تعداد سوال: ۱

لکه های سیاه روی برگ و‌نازک و خشک شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۱۸۲۱

سلام روی برگ‌های نخل بیشتر جدیدا لکه های سیاه کوچک میزنه و اون قسمت لکه ها نازک میشه اون طرف برگ مشخصه و خشک میشه یک بار کاربیندازیم اسپری کردم یک بار هم ابیاری سه بار در هفته مه پاشی میکنم کنار پنجره غربی هست و هفته ای یک بار ابیاری میکنم چیکار باید بکنم برای این لکه ها و علتش چی میتونه باشه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۱:۳۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نخل ماداگاسکار , ساکولنت است و اصلا نیازی به مه پاشی ندارد . اسپری کردن آب برروی گیاه و آبیاری زیاد باعث شیوع بیماری قارچی میشود .کاربندازیم سمی سیستمیک است و باید بصورت آبیاری استفاده شود .برای اسپری کردن سم قارچ کش برروی گیاه بهتراست از سم مانکوزب استفاده شود .اسپری کردن آب برروی گیاه را متوقف کنید و گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار دهید .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد نخل ماداگاسکار در پاییز و زمستان به دوران استراحت و رکود خود وارد میشود بنابراین باید آبیاری را به تدریج کم کنید . سعی کنید در بهار و تابستان گیاه را در هوای آزاد و در معرض نور خورشید قرار دهید تا رشد مطلوب و ایده آلی داشته باشد . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۳:۳۲:۲۶

sarasaeedi

تعداد سوال: ۱

ممنونم از توضیحات نخل کنار پنجره اس من روزی چند بار پنجره رو باز کنم که تهویه خوب باشه با توجه به این فصل و اینکه سم به چه مقدار در اب حل و‌چندبار سم پاشی انجام بشه؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۳:۳۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

فعلا با کنترل آبیاری و رطوبت نیازی به سمپاشی نیست .مدتی این موارد را تحت کنترل داشته باشید و به توصیه ها عمل نمایید .اگر مشکل گیاه متوقف و یا حل نشد نیاز به سمپاشی است که میتوانید از طریق همین تاپیک راهنمایی های لازم در مورد سمپاشی را دریافت نمایید

۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۲۲:۴۱:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@