پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد کمالی

تعداد سوال: ۱

ایجاد شکاف در برگ های دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۲۲۸۷

سلام وقتتون بخیر من گلدون دیفن باخیا رو بیشتر از دوساله دارم و الان قدش حدود دومتر هست. سه تا پاجوش هم طی دوماه اخیر باهم از گلدون دراومدن و برگ های بزرگی مثل گیاه مادر دارن. گیاه مادر با قیم سرپاست به دلیل قد بلند؛ اما حدود دو سه هفته ای هست سه تا از برگ های پایینی همزمان باهم زرد شدن (که قبلا هم این اتفاق میوفتاد و طبیعی بود) اما همزمانی اون با شکاف های روی برگ یک مقدار نگرانم کرد که چرا اینجوریه، این عارضه فقط روی گیاه مادر هست و پاجوش ها مثل برگ های بالایی گیاه مادر بزرگ و سرحال هستن. من در این مدت کود های مختلفی استفاده کردم مثل ۱۲ ۱۲ ۳۶ ، ۲۰ ۲۰ ۲۰، هربان و... آبیاری هفته ای انجام میشه و نور هم در کنار یک پنجره قدی هست که آفتاب مستقیم نمیگیره ولی خب روشنایی زیاده ممنون میشم پاسخ بدید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۰:۱۹:۴۶

محمد کمالی

تصاویر بیشتری از گیاه براتون ارسال میکنم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۲:۰۷

محمد کمالی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۲:۴۳

محمد کمالی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۳:۱۰

محمد کمالی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۳:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .زرد شدن و از بین رفتن برگهای پیر و مسن دیفن باخیا امری طبیعی است .اما زردی و ریزش و یا آسیب دیدگی برگهای پایینی گیاه , باید به مرور و به آرامی انجام شود .زرد شدن و یا ریزش برگها و آسیب دیدگی برگها اگر به یکباره اتفاق بیافتد ممکن است در اثر صدمات و یا تنش های محیطی و یا وجود مشکلی در گیاه به وجود آید . گلدان از نظر نور در موقعیت مناسبی قرار دارد . لطفا بفرمایید آیا برگهایی که پاره شده اند همه در یک سمت گیاه قرار دارند ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۲۲:۵۴:۳۶

محمد کمالی

بله دقیقا همینطوره برگ های آسیب دیده همه یک طرف هستند. و برگ هایی که زرد شدند (برگ های پایین) اثرات پارگی ندارند ولی دقیقا در همان سمت برگ های آسیب دیده هستند.

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۰۶:۰۳:۱۸

کارشناس شماره ۱

پارگی برگها بعلت صدمه ای است که در اثر تماس فیزیکی برگها با شیء و یا هر چیز دیگه ایجاد شده .اگر برگها در معرض و کنار پرده و یا دیوار و یا هر موردی که باعث حرکت برگها و تماس با آنها , شود قرار دارند بهتره گلدان را در موقعیتی قرار دهید که حداقل نیم متر از فضای اطراف گیاه خالی باشد . برگهای زرد شده را از گیاه جدا کنید و این برگهای پاره شده را هم بعد از , ازبین رفتنِ کامل , از گیاه جدا نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۱:۱۷:۳۸

محمد کمالی

نگرانی بابت قارچ یا مریضی خاصی نباید داشته باشم؟ بله حتما جدا میکنم.

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۵:۵۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

این لکه ی برگی میتونه نشانه ی بیماری قارچی باشه اگر تعدادش کمه نیازی به استفاده از قارچ کش نداره و با کنترل رطوبت و آبیاری توسعه پیدا نمیکنه اما اگر تعداد لکه هایی که به این شکل زنگ مانند هستند بر روی برگها و یا حتی ساقه زیاده میتونید یکبار گیاه رو با سم قارچ کش مانکوزب سمپاشی کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۱:۳۳:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@