پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ش.جوادپور

تعداد سوال: ۱

کپک زدن تراریوم بسته ام ویژه

تعداد بازدید ۳۳۹۴

تراریوم من یکماه پیش دریافت کردم و از یک هفته پیش شروع به کپک زدن کرده و برگهاش سفیدک زده من یکبار فقط درش رو برداشتم و آبپاشی کردمروی گلدون رو😔 الان ۱.نه میدونم باید چکار کنم جلوی کپک بیشتر و خراب شدن رو بگیرم ۲.نه طریقه آبیاری این تراریوم رو میدونم لطفا راهنماییکنید سریعتر🙏🙏

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۱۱:۲۳:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما شمشاد است .شمشادگیاهی مناسب فضای آزاده و اصلا کاشت این گیاه در داخل تراریوم صحیح نیست .کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۰:۰۸:۴۸

ش.جوادپور

من تهران هستم لطفا راهنماییتون رو مامل و جامع اینجا بنویسید یا پیشنهاذی که دارید حالا که کاشتن و منم اینو دارم باید چکار کنم

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۶:۳۰:۰۸

ش.جوادپور

اینجا هر بار وبت و کد و اینچیزارو داره منم نه وقتشو نه واقعا میتونممث‌واتسا اینا نیست شما یه چی بگید منم جواب بدم ممنون میشم عزتون توضیحات کامل و پیشنهادتونو بگید یکجا

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۶:۳۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

چون این گیاه مناسب فضای آزاد است و به محیطی مرطوب و معتدل نیاز داره تنها کاری که میتوانید برای گیاه انجام دهید اینه که گیاه را در گلدان و در خاک باغچه سبک بکارید .البته بعید میدونم این گونه از شمشاد در آب و هوای خشک تهران دوام بیاورد .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۱۹:۱۵:۰۴

ش.جوادپور

ممنون فقط خانم ویدا کاظمی عزیز میشه لطفا بگید روش آبیاری تراریوم های دربسته بهچه شکلیه اصلا به این کاری ندارم کلا یک تراریوم در بسته رو چطوری آب میدن درشو برمیدارن اسپری می کنن؟ یا نه اصلا آبیاری نمی خواد؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۹:۵۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

تراریوم های بسته چون رطوبت رو دیر از دست میدن نیاز به آبیاری کمتری دارند .البته باید حتما اوقاتی از روز درب را برای تهویه بصورت نیمه یا کامل باز کنید تا هوادهی انجام شود .اگر درب همیشه بسته باشه گیاه دچار بیماریهای قارچی میشه . گیاهان رطوبت دوست برای تراریوم های در بسته بسیار مناسب هستند مثل انواع فتونیا و گیاهانی مانند کاکتوسها و ساکولنتها اصلا برای تراریوم های بسته (در حقیقت هیچ نوع تراریومی )مناسب نیستندو در تراریوم عمر کوتاهی دارند .برای آبیاری ترایوم بسته به نوع گیاه , هم میتوانید مقداری آب داخل خاک بریزید و یا مقداری آب برروی گیاه اسپری نمایید .بعنوان مثال برای بنفشه آفریقایی بهتره مقداری آب برروی بستر خاک تراریوم ریخته شود اما برای سرخس ها بهتره آب در داخل تراریوم اسپری شود . مهمترین چیز در مورد آبیاری تراریوم های بسته اینست که تا زمانی که داخل تراریوم رطوبت دارد از آبیاری خودداری نمایید . میتوانید با توجه به محیط و زمان و وقتی که برای نگهداری گیاه دارید قبل از خرید , مشاوره دریافت کنید تا گیاهانی که مناسب هستند را خریداری کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۰:۲۰:۱۹

ش.جوادپور

بسیار ممنون??

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۰:۳۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۲۷:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@