پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم صنیعی

تعداد سوال: ۱

خم شدن و لوله ای شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۳۸

چرا برگهای سانسوریا خم شدند ؟ راه درمان چیست ؟ آیا باید برگهای خم شده را قطع کنم ؟ در تابستان هنگام آبیاری از کود میکرو کامل که در آب حل می شود استفاده کردم . ساقه های سانسوریا از پایین لوله شده .

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۱۱:۲۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت خم شدن و لوله ای شدن سانسوریا نامنظم بودن و ناکافی بودن آبیاری است .البته گاهی اوقات نوسان ناگهانی دما هم میتوانید این مشکل را برای گیاه ایجاد کند اما مهمترین عامل آبیاری ناکافی گیاه است .متاسفانه زمانی که برگهای گیاه خم و لوله ای میشوند , مدت زیادی باید به گیاه زمان بدهید تا دوباره برگها به صورت قبل برگردند.تو بهار و تابستون حدود یکماه و در فصول پاییز و زمستان بیش از یکماه طول میکشه تا برگها به حالت قبل برگردند. فعلا سعی کنید آبیاری را بصورت منظم و کافی انجام بدید .گیاه رو زیاد تشنه نگه ندارید . البته باید بین دو آبیاری خاک گلدون خشک بشه اما نباید خاک مدت زمان زیادی خشک بمونه . با تنظیم آبیاری به مرور گیاهتون بهتر میشه . اگر تا حالا به گیاه کود میدادید کوددهی را هم قطع کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۲۳:۴۷:۲۸

مریم صنیعی

تعداد سوال: ۱

با سلام . می شه با نخ همه ی ساقه ها رو ببندم تا بیشتر خمیده نشوند ؟( نخ دور همه ی ساقه ها بپیچم و جمعشون کنم)

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۲۳:۵۸:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله میتونید .فقط زیاد سفت نبندید که هوا از لا به لای برگها به راحتی عبور کنه و زمانی که برگها به هم بسته شدند اصلا روی برگها آب نریزید

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۱:۲۸:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@