پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هدی‌بقایی

تعداد سوال: ۱

علت ریزش برگ های بن سای ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام خسته نباشید من تازه یک بن سای خریدم که الان دو هفته خریدمش ولی داره برگ هاش سالمن یه دفعه میریزن از روی شاخه هاش و یه خورده قهوه ای شدن به نظرتون چکار کنم و خونه ما فقط نور داره افتاب نداره اصلا اب هم همون روز اول دادم خاکش هنوز نمه نداددم اب به نظرتون چکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۱۱:۴۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . بونسای فیکوس جینسینگ به مکانی با نور کافی نیاز داره و باید حتما کنار پنجره ی نورگیر قرار داشته باشه علت ریزش برگها میتونه نور کم محیط باشه .البته با توجه به اینکه فرمودید خاک گلدان بعد از یکبار آبیاری هنوز نم داره ممکنه بعلت زهکشی نامناسب گلدان باشد . ته گلدان زهکش داره (سوراخ ته گلدان )؟

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۲۳:۲۹:۱۳

هدی‌بقایی

سلام بله زهکش و سوراخ داره کف گلدان من خونمون جنوبیه و اصلا حتی پشت پنجره آفتاب نداره فقط نوور داره من حتی پرده ها رو کشیدم که نور کافی بهشون برسه اما زمان خرید به من گفتن نور کافیه افتاب نمیخواد به نظرتون الان چکار کنم ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۱:۴۹:۰۸

هدی‌بقایی

خیلی این گل و دوست دارم اصلا دوست ندارم خشک بشه? ممنون میشم کمکم کنید و اینکه در مورد زهکشی و سوراخ کف گلدان مطمعنم چون کاملا روز اولی که آبش دادم اب از کف گلدان اومد بیرون کامل

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۱:۵۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

متاسفانه بعضی گیاهان به عنوان گیاهان کمنور معرفی میشن در حالی که برای رشد ایده آل حتما باید نور دریافت کنند .ممکنه تا زمان کوتاهی کمبود نور را تحمل کنند اما به مرور ضعیف شده و واکنش نشون میدن . تنها کاری که میتونید براش انجام بدید اینه که در کنار پنجره قرار بدید و تا زمانی که خاک گلدان خشک نشده بهش آب ندید . روی برگهاش هم آب اسپری نکنید و اگر محیط خشک و کم رطوبته براش جزیره درست کنید به اینصورت که داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۱:۴۵:۴۴

هدی‌بقایی

مرسی از شما که من و راهنمایی کردید ممنون

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۷:۲۹:۰۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۲۷:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@