پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز خدادادی

تعداد سوال: ۱

سفید شدن برگ های شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۷۸۴۹

سلام من چند روزه شامادورا خریدم روی دو تا از شاخه هاش برگ هاش لکه های سفید داشت الان احساس میکنم داره بیشتر میشه و برگهای دیگه هم کم کم لکه های ریز سفید دارند. هر 5 ای 6 روز یک بار آب میدم وقتی خاک خشک شد. روی برگ ها اسپری می کنم و یک ظرف آب برای رطوبت کنار گلدون گذاشتم. و بغل پنجره جنوبی هست که نور از دو لایه پرده بهش می رسه. علتش چیه و چکار باید بکنم؟ در ضمن سوراخ زیر گلدون خیلی کوچکه و آب از گلدون بیرون نمیاد وقتی سوال کردم گفتن نیاز نیست آب از زیرش بیرون بیاد.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۳:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شامادورا گیاهی سایه دوسته و نیازی به نور کنار پنجره نداره .اگر سایز گلدان بزرگ است حتما باید زهکشی ته گلدان به درستی انجام شده باشد در غیر اینصورت ممکن است مشکلاتی را برای گیاه ایجاد نماید .علت بروز سیفدکها برروی برگهای شامادورا میتواند ناشی از رطوبت بالا باشد .لطفا بفرمایید محیط از نظر تهویه در چه وضعیتی قرار داره آیا پنجره ها را برای تعویض هوا باز میکنید ؟ و اینکه در هر نوبت آبیاری چقدر آب در داخل گلدان میریزید ؟ لطفا یه عکس از گل و گلدان با هم بفرستید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۳۰ ۲۲:۵۱:۳۹

بهناز خدادادی

سلام نه پنجره ها رو معمولا باز نمیکنم فقط ظهر که گرم میشه پنجره تراس را باز می کنم که توی آشپزخونه است و آب هم اندازه دو تا شیشه نوشابه کوچک می ریزم . تا حالا دو بار آب دادم و هر روز ظهر که هوا گرم میشه اسپری می کنم و یه ظرف آب هم کنارش گذاشتم.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۰:۱۰:۲۳

بهناز خدادادی

آیا ممکنه قارچی شده باشه؟ نیازی هست قارچ کش بریزم؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۰:۱۲:۰۷

کارشناس شماره ۱

بله سفیدکها نوعی قارچ هستند اما مهمتر از سمپاشی با قارچ کش , کنترل رطوبت و تهویه ی محیط است در غیر اینصورت سمپاشی بیتاثیر است . بهتره مدتی روی برگها مه پاشی نکنید .آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید . اگر برگهای جدید گیاه دوباره به همین مشکل دچار شدند میتوانید یکبار از سم قارچ کش مانکوزب استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۱:۵۷:۴۱

بهناز خدادادی

سلام امروز من کمی مایع اسید هیومیک در گلدان شامادورا ریختم و یک چیزی شبیه هزارپا دیدم که از خاک بیرون اومد و دوباره رفت داخل پشتش چیزی شبیه دوشاخه داشت نمیدونم چه حشره ایه. الان باید با چی سم پاشی کنم؟ و در صورت سم پاشی حشرات می میرن یا از خاک میان بیرون؟ یا اینکه باید خاک گلدان رو عوض کنم؟ میشه لطفا راهنمایی کنید.

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۱۵:۴۹:۴۸

کارشناس شماره ۱

سلام معمولا حشرات با سم دیازینون از بین میروند .اما اگر با این سم از بین نرفت باید عکسش رو برامون بفرستید تا ببینیم چه حشره ای در خاک گلدان بوده .تو این فصل شامادورا به هیچ نوع کودی نیاز نداره و ممکنه واکنش معکوس نشون بده .

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۰:۵۸:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@