پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسرین

تعداد سوال: ۱

بیحال شدن قاشقی و افتادن برگهای سبز ویژه

تعداد بازدید ۱۲۶۸

سلام ،وقت بخیر گل قاشقی من برگاش شل میشه و سطح برگ کدر میشه و از ساقه جدا میشه، رشدش خیلی کمه ،خاکشو تقویت کردم و دو هفته ای یکبارم آب بهش میدم اما بازم حالش خوب نشده .

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۰۶:۳۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت ریزش برگهای قاشقی به نحوه ی آبیاری و دمای محیط ارتباط دارد . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا محیط نگهداری گیاه گرم است ؟ از نظر نور و تهویه گیاه در چه شرایطی قرار دارد ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۰:۴۸:۲۹

نسرین

ممنونم، امروز حدود ۸ تا از برگاش یهو سطحشون قهوه ای و چروک و شل شدن و از ساقه جدا شدن ، دمای محیط متعادل ه تقریبا ۲۳ درجه، آب هم هفته ای یه بار البته بستگی داره سطح خاک کی خشک بشه . در هفته هم دو بار گلدونارو می ذارم کنار پنجره برای نور .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۰:۵۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

آیا روی برگها آب هم اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۳۸:۵۲

نسرین

بله ولی به نسبت آبیاری کمتر اسپری میکنم ،ریشه شو هم نگاه کردم سالم بود .دیروز تمام برگهایی که الان تو عکس مشاهده میکنید قهوه ای شدن و از ساقه آویزون شدن و منم چیدمشون ،الان قاشقی من یه برگ داره فقط . یهو تمام برگا پر از لکه قهوه ای و بعدش چروک شدن .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۴۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

قاشقی اصلا نیازی به اسپری کردن نداره فقط آبیاری ریشه ای در زمان خشکی خاک براش کافیه .اگر فکر میکنید ساقه از انتها در حال سیاه شدن و یا نرم شدنه از قسمتهای سالم قلمه بگیرید و در آب یا خاک ریشه دار نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۳:۴۳:۳۴

نسرین

زنده باشید ،ممنونم از راهنماییتون ?

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۱:۵۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۴:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@