پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهین الهامی

تعداد سوال: ۱

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۷

سلام خسته نباشید اهوازم یک زاموفیلیا دارم چند وقته برگش زرد شده نمیدونم چه کنم این گل 4 سال دارمش آبیاری کم میدم واز کود سه 20 رو استفاده کردم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .زاموفیلیا گیاهی است که به آبیاری متوسط نیاز داره .درسته که این گیاه نباید در معرض آب زیاد قرار بگیره اما از آن طرف کمبود آب هم میتونه براش مشکلاتی را ایجاد کنه مخصوصا در فصول رشد . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب پای گلدان میریزید و خاک گلدان چه ترکیبی دارد (اگر با خاکها آشنایی ندارید مقداری خاک کف دستتان بریزید و عکس بفرستید )؟ نحوه ی کوددهی به چه صورت و در چه فاصله ی زمانی است ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۰:۴۳:۲۸

شهین الهامی

راستش کود سه 20 رو تقریباً ماهی یک بار آب وقتی که دو بند از انگشته اشاره تو خاک میکنم وقتی خشک بود آب میدم خاکش همونه که خریدم دست بهش نزدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۰:۵۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

موقع آبیاری چقدر آب تو گلدون میریزید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۲:۲۹:۳۰

شهین الهامی

باسلام یک لیوان آب

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۱:۲۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

آیا تا بحال از کود آهن هم استفاده کردید ؟ برگها از زیر زرد شده اند یا برگهای بالایی در حال تغییر رنگ هستند ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۴۲:۱۴

شهین الهامی

نه استفاده نکردم از بالا هم داره زرد میشه

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۴۵:۴۱

کارشناس شماره ۱

کمبود و بیشبود عناصر غذایی و گاهی اوقات استفاده ی نامناسب از کود میتواند علت زرد شدن برگهای گیاه باشه . فعلا تا مدتی کوددهی با سه بیست را قطع کنید . و آبیاری را به اندازه انجام دهید . اگر روند زرد شدن برگها متوقف شد که تا بهار به همین شیوه از گیاه نگهداری نمایید و با شروع فصل بهار کوددهی را با کودهای فسفر بالا و گاهی اوقات آهن انجام دهید . اما اگر روند زردی برگها متوقف نشد و سریعتر شد باید گیاه را از خاک درآورده و ریشه ها را بررسی نمایید . میتوانید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه زاموفیلیا با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۳:۲۰

شهین الهامی

امروز متوجه شدم که ساقه لکه سیاه داره میزنه نمیدوم این چه نشونیه خوب یا بد با تشکر

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۸:۵۳

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس لکه ی روی ساقه رو بفرستید .متشکرم

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۱:۳۶:۱۹

شهین الهامی

عکس زیر رو گرفته و ارسال کردم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۳:۲۷:۴۰

شهین الهامی

سلام

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۳:۲۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

لکه های سیاه روی ساقه طبیعی هستند و گاهی اوقات بعضی ساقه ها دچار این لکه ها میشن .نامنظم بودن آبیاری میتونه در بروز این لکه ها موثر باشه .این لکه ها برای گیاه مشکلی ایجاد نمیکنند اما یه نوع لکه ی دیگه روی ساقه است که به شکل چند خط در کنار هم هستند و رنگشان روشنتر است این عارضه میتونه بعلت نوسان دمای محیط و یا گرم و خشک بودن محیط ایجاد بشه البته نامنظم بودن آبیاری هم در بروز این لکه ها بی تاثیر نیست .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۴:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@