پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهساشفیعی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن کوردلین ویژه

تعداد بازدید ۴۱۵

سلام من حدود ۳-۴ ماهه که گیاه کوردلین خریدم از حدود یک ماه قبل شروع به زرد شدن برگهاش کرد حتی برگ های جدید روزانه اب پاشی می کنم و ۳ روز در میان ابدهی دارم و کنار پنجره با نور خوب هم بوده از اول فقط توی خاکش تعدادی پشه اییی شبیه پشه میوه میدیدم اوایال که موقع ابیاری پرواز می کردن که اون خاک رو هم دو سه هفته است تعویض کردم ولی زرد شدنش ادامه داره

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۱:۴۲:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما بعلت رطوبت زیاد دچار بیماری قارچی شده .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد اسپری کردن آب برروی گیاه را متوقف کنید .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . یکبار گیاه را با سم قارچ کش مانکوزب سمپاشی کنید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۳:۵۰:۴۵

مهساشفیعی

ممنونم از پاسخگوییتون

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۱۰:۲۲:۰۴

مهساشفیعی

ببخشید من کارهایی که فرمودین رو انجام دادم یک نوبت سمپاشی کردم اب پاشی نکردم و فاصله دادم به ابدهی ولی تمام برگهاش داره درگیر میشه سمپاشی رو باید تکرار کنم؟ چه کار دیگه ای میتونم انجام بدم ممنونم از پاسخگوییتون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۲:۴۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۱:۳۰:۲۲

کارشناس شماره ۱

مکان نگهداری گلدان را تغییر ندادید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۲:۰۹

مهساشفیعی

بله جابجا کردم توی بالکن شب سمپاشی کردم بعدا کنار در بالکن داخل گذاشتم

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

کنار در بالکن سوز سرما به گیاه نمیرسه ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۳:۵۰

مهساشفیعی

نه فقط موقع سمپاشی بیرون کذاشتم الان تو هوای خونه است دوباره نباید سمپاشی رو تکرار کنم؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

از زمان سمپاشی نوبت اول دو هفته گذشته ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۸:۳۲

مهساشفیعی

نه هنوز یک هفته است دوهفته یبار با مانکوزب انجام بدم؟ کار دیگه ای لازم نیست؟ راستش وضعیت اش ناامیدکننده است

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۰۱:۵۰

کارشناس شماره ۱

سمپاشی نباید بیشتر از دوبار انجام بشه .اگر گیاه با سمپاشی واکنشی نشان نداده ممکنه شرایط محیطی و نگهداری مانند قبل بوده و تغییری نکرده . آب روی برگهاش اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۰۸:۱۲

مهساشفیعی

اصلا دیگه

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

وقتی گیاه به سمپاشی واکنشی نشان نمیدهد یعنی هنوز مشکل دارد .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید آیا آب از انتهای گلدان خارج میشود ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۶:۲۱

مهساشفیعی

بله خارج میشه و بعد از سمپاشی یکبار فقط کمی اب دادم و گیاه رو خشک نگه داشتم بدون ابپاشی

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۲۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

بعد از سمپاشی حال گیاه اصلا تغییری نکرد یعنی بدتر شد ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۲۳:۱۸

مهساشفیعی

همون روند ادامه پیدا کرده و تغییری نکرده و توی عکس جدید مشخصه نصف برگهاش هم زرد شده و ریخته و اکثریت بقیه هم اسیب دیده است

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۲۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

گیاه را از گلدان درآورده و وضعیت ریشه ها و زهکش ته گلدان را چک کنید و نتیجه ی کار را اطلاع دهید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۳۰:۱۴

مهساشفیعی

بله ممنون

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۳۲:۲۵

مهساشفیعی

سلام روزتون بخیر وضعیت ریشه ها و زه کشی خوبه فقط توی خاک حشرات کاملا سفید اندازه سرسوزن دیده میشه که جابجا میشن مممنونم که وقت میذارید و باحوصله جواب میدید?

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۱:۲۶:۰۰

مهساشفیعی

سلام روزتون بخیر وضعیت ریشه ها و زه کشی خوبه فقط توی خاک حشرات کاملا سفید اندازه سرسوزن دیده میشه که جابجا میشن مممنونم که وقت میذارید و باحوصله جواب میدید?

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۱:۲۶:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد . وجود این حشرات بعلت رطوبت زیاد است .پس نشانه ی اینست که آبیاری را زیاد انجام میدادید یا اینکه در زمان آبیای خاک گلدان به خوبی خشک نبوده . بهرحال گیاه را دوباره بکارید .آبیاری را طبق روالی که قبلا خدمتتون عرض کردم انجام بدید .ببینید برگهای جدید گیاه , دوباره زرد میشوند یا خیر . برگهایی که بیشتر زرد شده اند را جدا کنید زیرا این برگها دیگر سبز نمیشوند .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۰۷:۴۰

مهساشفیعی

اکی مرسی از شما بابت وقتی که گذاشتید

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۲:۰۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۰:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@