پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

افسانه پاك نژاد

تعداد سوال: ۱

بيماري بن ساي ویژه

تعداد بازدید ۲۹۶

با سلام من چند ساله كه اين گلدون رو دارم هميشه سر حال و پر برگ بود ولي متاسفانه چند ماهي ميشه كه برگ هاش شروع به زردي وسپس ميريزه چند وقت پيش به گلفروشي بردم خاك جديد همينطور كلدون رو هم عوض كردم ولي فايده اي نداشت برگ هاي جديد فوق العاده ريز و كم جون هستن و بعد از چند رو زرد ميشن و ميريزن در ضمن آبياري شم به نظرم درسته همينطور نورش لطفا با توجه به عكس راهنمايي كنيد ممنون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۴:۳۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .در این چند سالی که گیاه را دارید بهش کود هم داده اید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۲۳:۵۱:۴۵

افسانه پاك نژاد

با سلام بله تا قبل از اينكه خاكش رو عوض كنم چند بار با كود آبياري كردم البته اگر منظورتون از كود همين پودرهاي بسته بندي گل فروشي هاست حدود دو ماه پيش هم كلا خاكش رو عوض كردم يعني بردم باغ گل برام عوض كردن ببخشيد يه مسئله ديگه ابنكه همينطور كه در عكس ميبيند كنار شير تصفيه آب گذاشتم آيا از اين بابت براش مشكلي بوجود نميياد مثلا بوجود اومدن قارچ ؟؟؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

به علت شیر آب مشکلی براش به وجود نمیاد فقط مکان نگهداری گیاه از نظر باز بودن فضای اطراف گیاه مناسب نیست . نزدیک بودن گیاه به کابینت میتواند برای گیاه مکانی با تهویه ی نامناسب را ایجاد کند .بهتره مدتی گلدان را در مکانی پرنور که حداقل نیم متر در اطراف گیاه فضای خالی وجود داشته باشد قرار دهید . میتوانید از طریق همین تاپیک در مورد این گیاه با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۱:۲۹:۴۲

افسانه پاك نژاد

سلام مجدد خدمت شما يعني ميفرماييد مشكلش به خاطر جاي نامناسب است؟؟؟!!! ولي چطور تا يك سال ونيم حالش فوق العاده خوب بود وهيچ مشكلي نداشت البته من به خاطر نزديكي به شير آب كه شك كردم شايد براش خوي نباشه يه مدتي جاشو عوض كردم و لي نورش مناسب نبود برگهاش شروع به ريزش كرد ومن مجبور شدم برش گردونم ولي ديگه حالش خوب نشد حتي با كود و تعويض خاك البته اينجا درسته كه كنار كابينته ولي چون در بالكن داخل آشپزخونه قرار داره و اكثرا بازه جريان هوا صورت ميگيره من خودم فكر ميكردم بيماريش قارچ باشه دو بار هم ضد قارچ رو بركهاش اسپري كردم به نظرتون دو بار كافيه آخه رو برگها يه كم چروك شده لطفا راهنمايي كنيد با توجه به اينكه جاي ديگه اي با نور مناسب ندارم

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۲:۳۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

ببینید گیاهان ممکنه درمکانی یک دوره ازسال(بیشتر نیمه ی اول سال ) خوب رشد کنند و مشکلی براشون پیش نیاد اما با تغییر فصل ممکنه بعلت نوسانات دمایی و یا نوع آبیاری دچار مشکل بشن . فعلا کوددهی را قطع کنید و تا چند ماه آینده از هیچ نوع کودی استفاده نکنید .آبیاری را هم در زمان خشکی خاک انجام بدید .فعلا با این روش از گیاه نگهداری کنید ببینید چه واکنشی نشون میده .اگر مکان پونوری غیر از مکان فعلی ندارید ناچار به نگهداری گیاه در همین محیط هستید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۱:۱۲:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@