پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احسان افکار

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ های آگلونمای برفی ویژه

تعداد بازدید ۱۴۵۵

سلام. وقتتون بخیر. من این آگلونما رو هفت ماهه خریدم. الان یکماهه برگاش داره زرد میشه. بیشتر از نوک برگ شروع میشه. یکی دوبرگشم یک لکه زرد از وسط نمایان و زیاد شد. تو این هفت ماه فقط یک برگ درآورده که اونم از همون اول لوله باقی مونده و باز نشده. مقداری از خاک روی گلدان رو با خاکی که در عکس میبینید تعویض کردم بدون در آوردن ریشه البته. بازم داره برگاش زرد میشه. کنار پنجره آفتابگیر هم قرارداره. لطفا راهنمایی بفرمایین. ممنون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۱۷:۳۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آبیاری گیاه به چه صورت انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۲:۳۰:۰۷

احسان افکار

هفته ای یکبار و منظم هر پنجشنبه. خاک هم چون سبک هست زود خشک میشه

۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۵:۳۸:۱۸

احسان افکار

در عرض یک هفته تغییر رو ببینید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۵:۵۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

اگر خاکش زود خشک میشه گیاه باید آبیاری بشه . شما حتی با خشک بودن خاک گلدان باز هم هفته ای یکبار آب بهش میدید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۰:۵۵

احسان افکار

بله هفته ای یکبار آبیاری میکنم. اگه گیاه رو کامل از خاک دربیارم و ریشه رو بررسی کنم مشکلی پیش خواهد آمد؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۱:۲۲:۴۱

کارشناس شماره ۱

اگر زهکش گلدان مناسب باشد و در هر نوبت آبیاری , آب به راحتی از ته گلدان خارج میشود نیازی به چک کردن ریشه نیست .مگر اینکه آبیاری به درستی انجام نشده باشه و زمانی که خاک هنوز خیس هستش دوباره به گیاه آب داده باشید . اگر خاک گلدان امروز خیس است تا خشک شدن خاک صبر کنید و گیاه را آبیاری نمایید . با این روش تقریبا متوجه میشوید که گیاه شما به چقدر آب نیاز دارد . مکان نگهداری گیاه از نظر تهویه به چه صورته ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۷:۴۴

احسان افکار

آب از کف گلدون خارج میشه و تقریبا سطح خاک کاملا خشک میشه. نکته ای که هست مقداری از خاک قبلی که رطوبت رو بیشتر در خودش نگه میداشت در تعویض خاک دور ریشه باقی مونده.

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۸:۳۵:۰۸

احسان افکار

گلدون کنار پنجره جنوبی نور گیر قرار داره و داخل هال خونه هست که فضا و تهویه هوای خوبی داره

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۸:۳۶:۲۷

احسان افکار

گلدون کنار پنجره جنوبی نور گیر قرار داره و داخل هال خونه هست که فضا و تهویه هوای خوبی داره

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۸:۳۶:۴۶

کارشناس شماره ۱

مکان نگهداری اش خوبه . یعنی خاکی که در گلدان ریخته شده با خاک دور ریشه تفاوت داره ؟ اگر اینطوره باید گیاه رو دربیارید و وضعیت ریشه را چک کنید.

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۳۳:۲۳

احسان افکار

بله ممنون از پاسخگوییتون

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۴۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۰۹:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@