پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدی

تعداد سوال: ۱

ریزش شدید برگدرختچه بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۱۰۴۲

سلام یه گیاه بنجامین بلک دارم که چند ماهه درگیر این افت شده سم دیازینون ۶۰٪ امولیسون زدم توی دو سه مرحله کم شده ولی از بین نرفته هر روز برگ هاش داره میریزه برگ هاش چسبناک شده نمیدونم بخاطر سمه که زدم یا افت لطفا راهنماییم کنید ممنونم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۱۶:۰۳:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سم رو با چه فاصله ی زمانی استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۱:۰۵:۵۰

مهدی

سلام وقت شما بخیر سه بار دومی رو دو روز بعد از سمپاشی اول و سومین بار رو بعد از ۴-۵ روز افت کم شد تقریبا به ۱۰ درصد رسید ولی از بین نرفت دوباره زیاد شده ولی نه بشدت قبل در حال حاضر خزان درخت چه زیاد شده خیلی همینطور پیش بره تا یک هفته دیگه کل برگها میریزن برگها چسبناک میشن برگهای جوان هم زرد میشن

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۷:۳۰

کارشناس شماره ۱

بهتره سمپاشی با فاصله ی دو هفته انجام بشه و در زمان سمپاشی تمام قسمتهای گیاه اعم از زیر و رو ی برگها و تمام قسمتهای ساقه سمپاشی بشه و با سم شسته بشه .آفاتی که روی گیاه مشاهده میکنید را قبل از سمپاشی با دستمال و یا وسیله ای تیز بردارید و بعد سمپاشی را انجام دهید .بهتره روی خاک هم سم بریزید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .چسبناک بودن برگها بعلت ترشحات همین آفت است . گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار بدید .نحوه ی آبیاری و رطوبت رسانی تون به چه شکل بوده ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۰:۳۷:۰۶

مهدی

اخرین سم پاشی مربوط میشه به حدود ۴۰ روز پیش ابیاری هربار که خاک خشک باشه تقریبا هر ۴-۵ روز یکبار اسپری روی برگ ها هم تقریبا هر یک روز درمیان از نظر فضا کنار پنجره هست گلدان نورش هم خوبه یه سوال ریزش برگ ها به سرما و این فصل هم ربط داره؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۳:۰۴

مهدی

این عکس اولیه هست که آوردمش تو خونه خدود ۶ ماه پیش

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

اسپری کردن را فعلا متوقف کنید .سمپاشی را بطق روالی که عرض کردم انجام بدید .کمی گلدان رو از دیوار فاصله بدید به صورت که دور قسمت بالای گیاه حدود 40 سانت فضای خالی داشته باشه .روزها هم پنجره ها را باز کنید تا هوا تهویه بشه .اگر محیط بیش از حد گرمه گلدان را به مکانی که کمی خنک است انتقال بدید مراقب باشید محیط زیاد خنک نباشه و فقط یک الی دو درجه با محیط فعلی تفاوت داشته باشه .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۹:۱۱

مهدی

خیلی وقته با دیوار فاصله داره پنجره رو نمیشه باز کرد ولی اون نقطه خونه هوا خنک تر هست هفته ای یک بار سمپاشی کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

سمپاشی بیش از حد باعث مقاوم شدن آفت میشه به گونه ای که آفت دیگه با اون سم از بین نمیره .اگر از دیازینون زیاد استفاده کردید و چندین بار گیاه را با این سم , سمپاشی کردید و هنوز آفت به صورت کامل از بین نرفته , ممکنه آفت نسبت به دیازینون مقاوم شده باشه بهتره از سم کنفیدور یا ایمیداکلوپراید 35 درصد استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۱:۵۸:۵۴

مهدی

سلام وقت بخیر همانطور که گفته بودید روز سه شنبه سمپاشی رو انجام دادم ولی همچنان افت دیده میشه من هر روز افت ها رو می کنم به نظرتون دور دوم سمپاشی رو با همون سم دیازینون که انجام دادم ادامه بدم یا سم رو عوض کنم ریزش برگ ها بیشتر شده برگ های جوان تر هم می ریزن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۹:۲۱:۳۱

مهدی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۹:۲۳:۴۷

کارشناس شماره ۱

سم ایمیداکلوپراید 35 درصد را تهیه و طبق دستور سمپاشی کنید . روی خاک گلدان هم سم بریزید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . سمپاشی گیاه در داخل منزل و محیط بسته هم برای سلامت خودتان و خانواده تان خطرناک است و هم اینکه ممکنه برای گیاه مشکلات دیگه ای از جمله ایجاد لکه ی برگی شود .

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۴:۵۷

مهدی

الان چند روزه دنبال سمی که کفتید هستم پیدا نمیکنم بیشتر فروشگاه ها بسته است گل داره از بین میره سری دوم سم قبلی رو هم نزدم از کجا پیدا کنم سم رو ؟ میشه راهنماییم کنید ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۱۹:۱۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

تو این مدتی که سم زدید, آبیاری رو به چه اندازه ای انجام میدادید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۰:۰۴:۵۰

مهدی

یک بار انجام دادم چون خاکش هنوز رطوبت داره الان تقریبا از سم پاشی اول ۹ روز گذشته و افت ها دوباره دارن زیاد میشن چیکارکنم همون سم قبلی رو دوباره بزنم ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۹:۰۴:۰۲

کارشناس شماره ۱

بله اما اگر کنفیدور پیدا نکردید میتونید دوز دیازینون را دوبرابر کنید . مثلا اگر 1 قاشق چایخوری در 1 لیتر آب حل میکردید الان 2 قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۷:۴۷

مهدی

ممنونم انجام میدم نتیجه رو بهتون اعلام میکنم

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۱:۵۸

کارشناس شماره ۱

حتما منتظرم انشالا خبرهای خوبی بدهید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۴:۴۸

مهدی

سلام وقت بخیر من سم رو مجدد با دور بیشتر زدم آبیاری هم انجام دادم ولی فایده ای نکرد و به فاصله ۳ روز از سم پاشی آفت بیشتر شد گیاهم تقریبا خشک شده دیگه ? هیچ کاری دیگه نمیتونم براش بکنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۲۱:۴۰:۲۶

کارشناس شماره ۱

قسمتی از ساقه هایی که کاملا بدون برگ شده را قطع کنید و ببینید زنده و تر است یا خشک شده ؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۵ ۲۳:۴۷:۵۵

مهدی

قسمت های بالایی کاملا خشک شدند ولی تقریبا ۷۰-۸۰ درصد هنوز تر هستند و زنده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۰۰:۱۶:۳۶

مهدی

از بالا شاخه ها دارن خشک میشن میخوام هر کاری بکنم این گیاه دوباره جون بگیره هر کاری میشه بگید انجام بدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۰۰:۲۲:۵۵

کارشناس شماره ۱

پاسیو یا حیاط خلوت یا راهرو یی که تهویه ی خوب داشته باشه دارید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۰۱:۰۴:۴۷

مهدی

منزل ما آپارتمانه تراس داریم که هواش سرد هست توی پاگرد راه پله فقط هست که فکر میکنم هواش نسبتا بهتر باشه تا تراس چون کل راه پله ها در داره و هوا هم گردش داره ببرم اونجا؟ شاخه های خشکش رو بچینم ؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۰۱:۳۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

بله ساقه های خشک رو بچینید و گلدان را به راهرو انتقال بدید .اگر گیاه بتونه مقاومت کنه دوباره برگ دهی انجام میشه .البته در این فصل چون رشد کمه انتظار برگدهی سریع ازش نداشته باشید . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۲۷ ۰۱:۳۲:۵۰

مهدی

سپاسگزارم از شما بابت راهنماییتون امید به خدا انجام میدم ببینیم جواب میده

۱۳۹۹-۰۹-۲۷ ۱۰:۲۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

توکل بر خدا موفق باشید

۱۳۹۹-۰۹-۲۷ ۲۲:۵۲:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@