پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سها سهیلی

تعداد سوال: ۵

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۲۹۷

سلام. دلیل زرد شدن لبه برگهای سانسوریا از پایین نزدیک ساقه چیه؟؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۰:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .متشکرم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۵:۰۴

سها سهیلی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۸:۰۰

سها سهیلی

این گل هم ببینید مشکلش چیه؟ چکارش کنم

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۹:۵۳

کارشناس شماره ۱

علت خشک شدن لبه های برگ سانسوریا نوسان دما و رطوبت بالاست .این سایز گلدان برای این گیاه بسیار بزرگ است بهتره در بهار گلدان را کوچکتر نمایید .مکان نگهداری گیاه باید دمای یکنواخت داشته باشد و از تهویه ی خوبی برخوردار باشد . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۲۳:۳۷:۳۳

سها سهیلی

در مورد اون یکی سانسوریا چکار کنم که رشدش بهتر بشه و پر بشه؟؟؟ در ضمن داره کج میشه

۱۳۹۹-۰۹-۰۵ ۰۲:۴۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

معمولا اگر سایز گلدان بزرگ باشه سانسوریا دیر پاجوش میزنه .برای تقویت گیاه میتونید در بهار و تابستان از کود سه بیست استفاده نمایید و آبیاری را منظم انجام داده و گلدان را در مکان پرنور قرار دهید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۴:۵۴

سها سهیلی

سلام. روز بخیر. نوک برگش چروک و جمع داره میشه.... البته لبه برگش هم از سزح خاک زرد و خشک شده چکارش کنم؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .علت چروک و جمع شدن لبه ی برگ ها میتونه نوسان دما وافراط و تفریط در آبیاری و رطوبت بالا باشه .املاح آب روی خاک رسوب کرده ؟ تصویر واضح نیست

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۳:۱۹:۰۰

سها سهیلی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

در زمان آبیاری روی برگها هم کمی مرطوب میشود ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۵۴:۱۲

سها سهیلی

اره فک کنم

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۲:۲۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

در این فصول سعی کنید برگها مرطوب و خیس نشوند وبرگها را کاملا خشک نگه دارید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۹:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@