پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاران قوامی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن، افتادگی و خمیدگی کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷۳

با سلام، حدود ۴ ماه است که گیاه کاج مطبق را خریدیم. به مرور طبقات افتاده شدند و برگ ها انگار خشک شدند. دو روز در هفته آبیاری می کنم، و همان دو روز برگ هایش را نیز از فاصه سی سانتی غبارپاشی می کنم. کنار نور مستقیم نیست و حدود ۴ متر از پنجره فاصله دارد. چه مشکلی ممکن است برایش پیش امده باشد؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۲:۱۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت بیحالی کاج مطبق گرما و عدم تهویه ی مناسب محیط است .کاج مطبق گیاهی سایه دوست و دوستدار خنکی است .هر چه محیط گرمتر باشه کاج بیحال تر و شکل ظاهری گیاه افتاده تر میشه . اگر گلدان را در مکانی خنکتر قرار دادید نیازی به غبارپاشی نیست چون ممکنه به بیماری قارچی مبتلا بشه . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای استحکام برگها از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار به کاج مطبق کود کلات آهن بدهید اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۳:۲۷:۳۴

بهاران قوامی

سپاس از راهنمایی شما. اگر جای گلدون را با برگ انجیری که کنار پنجرس عوض کنم، برگ انجیری برایش به لحاظ دوری از نور مشکلی پیش نمی آید؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۲:۴۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

نیازی نیست کاج مطبق حتما کنار پنجره باشه میتونید گیاه را در جایی قرار بدید که خنک باشه . برگ انجیری هم اگر از پنجره دور باشه مشکلی براش پیش نمیاد اما الان مهمترین چیز برای کاج مطبق تهویه ی مناسب و هوای خنک هستش و نور فعلا در این فصول (پاییز و زمستان)زیاد مهم نیست

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۰:۵۷:۵۶

بهاران قوامی

از راهنمایی مفیدتون بسیار متشکرم.

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۱:۳۴:۰۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۵:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@