پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عباس نيك نفس

تعداد سوال: ۱

انتخاب بهترين گزينه براى بالكن جنوبى ویژه

تعداد بازدید ۵۴۳

سلام لطفا من را راهنمايي مي كنيد من يك بالكن جنوبى دارم انواع گل مثل شمعدانى ، داوودى گذاشتم داخل اين باكس مستطيل پلاستيكى كه متاسفانه در بالاترين زمان ظرف ١-٢ ماه مرخص ميشوند شما براى يك چنين فضايي چه پيشنهاد مي كنيد كه زيبايي و ماندگارى بيشترى داشته باشد نور گير هست و يك سرى پنجره قابل باز و بسته شدن هم جلوش جهت تنظيم نسبى دما وجود داره

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۳:۱۷:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .با توجه به محیطی که دارید انواع گاستریا و هاورتیا انواع سنسیو مانند استاپلیفورمیس و غوره ای , آلوئه واریگاتا , آگاو ویکتوریا و گیاهانی از خانواده ی بروملیا مانند آکمه آ , نئورجلیا, بیلبرژیا , کریپتانتوس و غیره بکارید . لطفا بفرمایید چه گیاهانی را بیشتر دوست دارید در باکس بکارید تا راهنماییتون کنم .منظورم گیاهان برگی یا کاکتوسها و ساکولنتها ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۲:۲۶:۴۰

عباس نيك نفس

سلام بسيار كارشناسانه و آكادميك و تخصصى راهنمايي فرموديد حالا من و همسرم مي بايست اين گونه ها را تو اينترنت سرچ كنيم تا بتوانيم اصلا متوجه شويم منظور شما چه گونه هاييست خيلى عاميانه قطعا اگر گياهان برگ دار و گلدار باشه بهتره با توجه به اين ٢ گزينه شما محبت كنيد چند نوع كه از خود كافه گلدون قابل خريده و ماندگار بفرماييد ممنون

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۲:۴۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم شما لطف دارید .میتونید تو محصولاتی که در سایت موجوده جستجو کنید و اگر گیاهی را انتخاب کردید تصویرش را در این تاپیک ارسال کنید تا راهنماییتون کنم که مناسب برای کاشت در باکس هستش یا خیر ؟ پیشنهاد میکنیم اگر میخواهید گیاهانی دائمی در باکس بکارید کاشت ترکیبیِ بعضی از ساکولنتها , که با هم سازگاری دارند و شیوه ی نگهداری و نیازهاشان مشابه است , بسیارمناسب است .البته اکثر ساکولنتها گلهای زیبایی هم دارند مانند مرجان .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۳:۵۹

عباس نيك نفس

سلام مجدد گروه پيشنهادى شما فقط ٢ نوع موجوده و بس من فكر كنم شما لطف بفرماييد عكس فضا و شرايط و باكس ها مشخص و اينكه علاقمند به گياهان برگ دار ( نه مثل كاكتوس ) و گل دار هستم ٢ پيشنهاد به من بدهيد الف ) با توجه به موجودى فروشگاه خودتان ب ) كلى حتى اگر در فروشگاه خودتان موجود نباشد من از جاى ديگرى پيدا مي كنم با توجه به راهنمايي شما براى اين فضا كلا گل ماندگار نيست مي بايست گياهان سبز استفاده بشه ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۱:۲۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

این گیاه افوربیا میلی یا مرجان است .مرجان گلهایی به رنگ سفید , قرمز و صورتی و ابلق و لیمویی دارد و همچنین انواع مختلفی مانند مرجان معمولی , مینیاتور و گل درشت در بازار موجود است . نگهدار مرجان مانند نگهداری ساکولنتهاست و به آبیاری منظم و خاکی با زهکشی زیاد نیاز دارد . میتوانید در باکس وسط ترکیبی از سه رنگ مرجان بکارید .چون در هر نظر فقط میشه عکس یک گیاه را انتخاب کرد من در نظرات مختلف عکس گیاهان مختلف رو براتون میفرستم در آخر اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۲:۵۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

سیسوس یا پیچ کانگرو گیاهی بسیار مقاوم است و به آبیاری متوسط نیاز دارد یکی از باکس ها را میتوانید با سیسوس پر کنید تا بصورت آویز به سمت پایین بریزد .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

قاشقی سبز و ابلق هم گیاهان مناسبی هستند که میتوانید هم قاشقی سبز و هم ابلق را بصورت ترکیبی در یک گلدان بکارید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۰:۳۰

کارشناس شماره ۱

انواع کالانکوئه هم که گلهایی در رنگهای مختلف دارند برای کاشت بسیار مناسب هستند .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

البته اگر دمای محیط زیاد پایین نباشد میتوانید انواع پتوس را هم در این باکسها بکارید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۹:۳۱

عباس نيك نفس

بسيار سپاسگزارم اين چند گونه كه معرفى كرديد را فروشگاه خودتان موجود داره ؟ البته در زمستان على رغم بستن پنجره هاى مشخص شده هوا بازهم داخل تراس سرد هست مشكلى ايجاد نمي كند

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۴:۵۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

خیر مشکلی ایجاد نمیشه به اون صورت اما باز هم میتوانید نام گیاهانی که در ابتدا خدمتتون عرض کردم را در گوگل سرچ کنید و شکل ظاهری گیاه را مشاهده نمایید . البته بعضی از گیاهان در سایت موجود نیست و همچنین کافه گلدون گیاهان را به همراه گلدان سفالی ارسال مینماید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۳:۰۷:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@