پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

ریختن و زرد و کم شدن گل برگ بیدی ویژه

تعداد بازدید ۳۲۷

سلام یه گلدون برگ بیدی دارم برگاش شل شدن و خیلی کم دیگه برگ جدید میده و یه گلدون گل قاشقی دوتا از برگاش داره کم رنگ میشه ممنون میشم اگه یه راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۳:۳۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه برگ بیدی را ارسال نمایید . در هر تاپیک به سوالات شما درباره ی یک گیاه پاسخ داده میشود شما میتوانید سوالات خود راجع به گیاه قاشقی را در تاپیکی جداگانه مطرح نمایید.از همراهی شما سپاسگزاریم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۳:۴۹:۵۰

کاربر

چشم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۳:۵۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

سپاسگزارم . برگ بیدی را تا به حال هرس نکرده اید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۰:۵۶

کاربر

بله کردم تقریبا دو ماه پیش

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

این مشکل با آبیاری و دما ارتباط دارد .آبیاری را به چه نحو انجام میدهید و آیا آب زیرگلدانی را خالی میکنید ؟ گیاه چقدر از پنجره فاصله دارد ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۳۲:۰۹

کاربر

هفته ای دوبار یا یک بار حتما آب دادم. من خونم زیاد تو پذیرایی نور نداره یعنی اصلا تو پذیرایی پنجره ندارم تا دو روز پیش توی آشپز خونه روی لباسشویی میزاشتم بعد جلو دستم بود آوردم توی پذیرایی قطره آهن هم پریروز دادم بهش ولی برگاش شله نمیدونم دیگه چیکار کنم دلم میخواد پر بشه و سرحال

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۴۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

برگ بیدی به نور زیاد نیاز داره و به قطره ی آهن نیازی نداره .کمنوری و کوددهی نامناسب و کوددهی در زمان نامناسب میتواند برای گیاه مشکلاتی را ایجاد نماید . برای تقویت برگ بیدی میتوانید در بهار و تابستان از کود سه بیست استفاده نمایید هر چند اگر برگ بیدی در فصل رشد آبیاری منظم داشته و نور کافی دریافت نماید اصلا نیازی به کوددهی ندارد . در کود سه بیست علاوه بر ریز مغذی ها , مقدار کمی آهن نیز وجود دارد که همان مقدار برای برگ بیدی کافیه . تنش ناشی از کوددهی زیاد به مرور برطرف میشود .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۹:۵۳:۱۸

کاربر

خب الان ک زمستونه خونه من خییییلی کم نوره چیکارش کنم

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۰:۱۲:۵۸

کاربر

الان ک زمستونه نمیشه کود بدم جون بگیره؟؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۵:۰۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

گیاهانی مانند برگ بیدی در زمستان و پاییز کم رشد میشوند .گیاه شما بعلت کوددهی نادرست دچار تنش شده و اگر بخواهید دوباره بهش کود بدید قطعا آسیب جدی میبیند و ممکن است از بین برود .برای کوددهی باید تا اواسط بهار صبر کنید .هر چند برگ بیدی نیاز چندانی به کوددهی ندارد و در نور کافی و با آبیاری منظم به خوبی رشد مینماید . اگر داخل منزل نور کافی ندارد گیاه به مرور ضعیف شده و از بین میرود . بهتر است گیاه را مناسب با محیطی که دارید خریداری نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۲:۳۵:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@