پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مقتدر

تعداد سوال: ۱

شل شدم و ريزش برگهاى كاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۳۷۴

سلام برگهاى كاج مطبق من چند ماهه كه شروع به شل شدن و ريزش كرده. هر جمعه با آب شير اونو آبيارى ميكنم و بعضى وقتا هم با اسپرى برگهاشو آبيارى ميكنم اما حالش خوب نيست. ميشه بگيد مشكلش چيه؟؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۴:۰۹:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کاج مطبق گیاهی است که گرمای محیط را زیاد دوست ندارد و برای شاداب بودن به محیطی نیمسایه و خنک نیاز دارد . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد لطفا بفرمایید گلدان با سیستم گرمایشی منزل چه اندازه فاصله دارد ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۹:۳۱:۵۲

مقتدر

فاصله زيا دارد و دم در بالكن هستن

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۱:۲۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۲:۱۳:۵۲

مقتدر

تهران

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۲:۳۶:۵۰

کارشناس شماره ۱

آیا امکان دارد که گلدان را در مکانی خنکتر قرار دهید مثلا در کنار درب تراس ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۱:۴۹

مقتدر

كلدان الان دم درب بالكن هستش. من فقط ميخوام بدوم چيكار بايد بكنم كه جلوى ريزش برگهاشو بگيرم

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۰:۵۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

ما دلایلی را که باعث ریزش برگها میشه رو خدمتتون عرض میکنیم و راهنمایی میکنیم که گیاه باید در چه مکان و دمایی قرار داشته باشه شما باید با توجه به مواردی که بیان میشه شرایط محیطی و نگهداری را بهبود دهید .گیاه زمانی دچار مشکل میشه که در محیط نگهداری , شرایط مناسبی برای گیاه فراهم نمیشه حالا این شرایط میتونه به دما یا آبیاری و رطوبت و تهویه ارتباط داشته باشه .با توجه به راهنمایی هایی که خدمتتون ارائه میشه تشخیص اینکه چه موقعیتی از مکان نگهداری گیاه , در تمام مدت شبانه روز , شرایط مناسب و یکنواختی دارد بر عهده ی شماست . بعنوان مثال ممکنه گیاه در اتاقی کوچک نگهداری میشودکه خنک است اما تهویه ی خوبی ندارد و یا اینکه محیط داخل بسیار گرم است و چون گیاه در کنار درب بالکن قرار دارد, از لای پنجره سوز سرما به قسمتی از گیاه میرسد و این باعث نوسان دما در فضای اطراف گیاه میشود و سایر عوامل ... پس بهتره برای کاج مطبق محیطِ کمی خنک با تهویه ی خوب و نور متوسط , در نظر بگیرید و آبیاری را در زمان خشکی خاک گلدان انجام دهید . در این فصول گیاه نیاز چندانی به غبارپاشی ندارد و بهتره اینکار را کمتر انجام دهید زیرا باعث بیماری قارچی و شیوع آفات میشود .حتما اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدان خشک شود بعد آبیاری را انجام دهید . اگر سوال د یگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۲:۲۹:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@