پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا شیرزادی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ و کرم ریز در خاک ویژه

تعداد بازدید ۱۰۸۳

حدود یک ماه ونیم پیش گل کورتون رو خریداری کردم ولی با وجود شاداب بودنش برگ هایش هر روز میریزد و تا به حال حتی یک برگ هم اضافه نکرده و تازه متوجه شدم که درون خاکش کرم ریز سفید وجود دارد ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۴:۰۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .مهمترین علت ریزش برگهای کرتون افراط و تفریط در آبیاری است .یعنی هم آبیاری زیاد و هم آبیاری کم باعث ریزش برگها میشود .کرتون گیاه حساسی است و نباید دمای محیط نگهداری نوسان داشته باشد زیرا در اینصورت هم گیاه دچار ریزش برگ میشود .عامل دیگری که باعث ریزش برگها میشود نور کم محیط است .کرتون گیاهی نوردوسته و در محیط هایی با نور کم دوام نمیآورد .وجود کرم ها در خاک اگر به تعداد کم باشد مشکلی برای گیاه ایجاد نمیکند و میتوانید هر زمان کرم را مشاهده کردید آنرا از گلدان خارج نمایید .اما اگر تعدادشان زیاد است باید آنها را از طریق سمپاشی با سموم حشره کش مخصوص گیاهان مانند سوین یا دیازینون دفع نمایید . لطفا بفرمایید گیاه از نظر نور در چه وضعیتی قرار داره و آبیاری به چه نحو انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۵۲:۵۳

زهرا شیرزادی

ممنون از پاسخگویی شما ...من سعی میکنم هر سه روز به گیاه آب بدم و در پایین گیاه جزیره ایجاد کردم و گل داخل اتاق خواب بردم که با پنجره شمالی ۳ متر فاصله داره البته اول درون هال پذیرایی بود باز ریزش برگ داشت الان تو اتاق خواب بردم تا از نور پنجره بیشتر استفاده کنه ..اون کرم ها هم خییییییلی ریز با سرعت بالا هستن گرفتن آنها با دست اصلا امکان پذیر نیست

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۹:۱۳:۴۱

زهرا شیرزادی

میخواستم بدونم در این یک و نیم ماه چرا حتی یک برگ هم اضافه نکرده و رشدی نداشته ...ممنون از شما به خاطر راهنمایی شما

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۹:۲۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

توقف یا کند شدن رشد در فصول پاییز و زمستان طبیعیه چون اکثر گیاهان آپارتمانی در این فصول استراحت میکنند مخصوصا اگر محیط نگهداری سرد باشد رشد گیاه کاملا متوقف میشود .اما اگر در فصل رشد , گیاه توقف داشته باشد میتواند به دلیل کوچک بودن گلدان و کمبود یا بیشبود مواد غذایی این مشکل پیش آمده باشد . بهر حال کرتون گیاهی است که به محیطی با شرایط ثابت و یکنواخت نیاز دارد کمبود نور و یا آبیاری زیاد و کم و نوسان دما همه و همه میتوانند برای کرتون مشکلاتی را ایجاد کنند .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۲:۲۷

زهرا شیرزادی

با سلام در حال حاظر کرتون من در چه مرحله ای قرار دارد یعنی میتوان به ادامه زندگی اش امیدوار بود فاصله تا پنجره شمالی سه متر میباشد به نظر شما چه کار کنم دیگه برگ هایش نریزه آیا اون سم رو استفاده کنم یا نه راستی من احساس میکنم روی برگش حالت گرد و خاک مثل آرد میشینه با دستمال مرطوب تمیز میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۶:۵۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

ریزش برگها میتونه بعلت افراط و تفریط در آبیاری باشه اما چیزی که حالت گردوخاک داره اگر بصورت پودر سفیدرنگ باشه قارچه اما اگر بصورت غبار باشه , گردو خاک محیط است که با دستمال پاک کردن کار درستی است .ریزش برگهای کرتون را باید با آبیاری به اندازه و منظم و بهبود شرایط محیطی از نظر دمای یکنواخت و تهویه ی مناسب , کنترل کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۳۶:۵۶

زهرا شیرزادی

با سلام و تشکر از راهنمایی شما الان شما برای قارچ چه توصیه ای میکنید ؟ آیا نورش که با پنجره شمالی ۳ متر است کافی میباشد ؟ دما رو روی چه درجه ای نگه دادم خوب هستش ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۵۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

برای دریافت نور پنجره ی شمالی در تابستان و بهار مناسبیه اما در پاییز و زمستان فقط پنجره ی جنوبی نور کافی برای گیاهان نوردوست, دارد اگر گیاه به قارچ مبتلا شده باشه باید یکبار از قارچ کش مانکوزب بصورت اسپری استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۱۳:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@