پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حاتمی راد

تعداد سوال: ۱

شل و خمیده شدن برگ های یوکا زرد و خشک شدن قسمت بدنه و تازه روئیده شدن برگها ویژه

تعداد بازدید ۲۹۲۸۴

سلام وقت بخیر گل یوکای من مدتی روی برگهاش لکه های قهوه ای رنگ داشت که من با دیدن اینکه به برگاهایه دیگه داره سرایت میکنه بیشتر میشه تمام برگهای که لکه قهوه ای رنگ داشت بریدم بلافاصله ریشه گیاه بررسی کردم که ریشه هیچ مشکلی نداشت سالم و طویل بود خاکشم عوض کردم الانم مدتیه تمام برگهاش به سمت پایین خمیده و کج شده و قسمت اصلی گیاه که محل روئیدن برگهاش تمام خشک و زرد شده محل نگهداریش افتاب از پشت پرده با نور شمالی میتابه ابیاریشم هر ۷ تا ۱۰ روز تا دو سه سانت انگشتم فرو میبرم از خشک بودن نچسبیدن خاک به روی انگشتم مطمن میشم بعد ابیاری میکنم خیلی ممنون میشم منو راهنماییم کنین

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۲:۲۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . یوکا گیاهی مناسب فضای آزاد است و اگر در داخل منزل میخواهید از این گیاه نگهداری نمایید باید تهویه و نور خوبی داشته باشید در غیر اینصورت گیاه دچار بیماری قارچی شده و ممکن است از بین برود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد و از اسپری کردن آب برروی برگها خودداری نمایید .نور پنجره ی شمالی برای این گیاه کافی نیست مخصوصا در فصول بهار و تابستان که گیاه در حال رشد کردن است به نور بیشتری نیاز دارد کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۰۱:۴۷

حاتمی راد

تهران قسمت بدنه گیاه خشک و زرد داره میشه انگار گیاه داره از بین میره هیچ راهی وجود نداره

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۰۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

این جوانه ی کناری سفت و سالمه ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۶:۳۲

حاتمی راد

نه هر چی جوانه میزنه خشک زرده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۲۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

باید گلدان را در جایی از منزل بگذارید که تهویه ی بهتری داشته باشه و کمی خنک باشه .آیا روی برگها آب اسپری میکنید ؟ سیستم گرمایشی منزل چه وسیله ای هستش ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۷:۰۴

حاتمی راد

وقتی تازه این گیاه و خریداری کرده بودیم چون مبتدی بودیم اطلاع نداشتیم بله اب روی برگهایش اسپر میکردیم که یه مدت بعد لکه های قهوه ای روی برگهاش ظاهر شد که من با جدا کردن برگهایه اسیب دیده مانع سرایت به برگهایه دیگه شدم از اون موقع به بعد گیاه مشکل افتادگی خمیدگی پیدا کرده تا مشکل الان اگه دقت کنین تو عکسی که فرستادم ساقع تنه ی سمت چپ کمی قرمزه وجود قارچ نیست؟ الانم که به گیاه اب میدم کمی به قسمت بدنه چوپ بالا یعنی روی قسمتی که گیاه در حال روئیدنه اب میدهم اینکارو انجام ندم؟؟؟ سیستم گرمایشی پکیج هست که به فاصله سه سانتی قرار داره با گلدون

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۵۸:۲۳

حاتمی راد

بعد من در فصل تابستان و بهار همیشه پرده رو کنار میکشم تا نور مستقیم از شیشه به گیاه وارد شود ولی جایی خوندم که اینکار باعث سوختن نوک برگایه یوکا میشود که الان تقریبا نوک برگا سوخته بعد به فرموده شما من کجا بذارم تا تهویه مناسبتری داشته باشه

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۱:۰۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

پکیج سه سانت با گلدون فاصله داره ؟؟؟؟؟ حداقل باید دو تا سه متر با گیاه فاصله داشته باشه . گلدان را در مکانی خنکتر قرار بدید

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۱:۴۰

حاتمی راد

ببخشید سه متر فاصله داره گیاه الان درگیر قارچ یا بیماری نیست بنظرتون؟ بعد نور مستقیم نیازه داره یا غیر مستقیم

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۶:۴۸

کارشناس شماره ۱

چون سیستم گرمایشی پکیج هستش ممکنه گیاه بعلت گرما و تهویه ی نامناسب محیط دچار این مشکل شده باشه . آیا ساقه در قسمتهای بالایی که برگهای جوان میرویند , دچار نرم شدگی و پوسیدگی است ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۳:۱۹

حاتمی راد

نه نرم نشده سفته این قسمت فقط مشکل خشکیدگی داشت که تمام اون برگایه تازه خشک و زرد کندم دوباره روی دو تا برگ از گیاه دو تا لکه قهوه ای افتاده از قارچکوش استفاده کنم؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۳:۲۲

حاتمی راد

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۴:۴۰

کارشناس شماره ۱

بله میتوانید از قارچ کش استفاده کنید اما اگر شرایط محیطی و نگهداری مانند قبل باشد قارچ کش یا بی تاثیر است یا برای مدت کمی اثر دارد . چه قارچ کشی دارید ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۲۰:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@