پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا مقدم

تعداد سوال: ۲

بد رنگ شدن و از بین رفتن برگ ویژه

تعداد بازدید ۴۵۹

سلام وقتتون بخیر , اسم گیاهم رو نمیدونم چیه🙈 ولی در اینترنت سرچ کردم شبیه یه گل به اسم آرون کبیر بود ولی این لبه رنگی نداره. دو روزه بهم ریخت و کلا از ریخت افتاد.من فقط جای این گلدون رو عوض کردم. فاصله زیاد هم نه. به اندازه یه طبقه از استند . میشه براش کاری کرد? یا کامل از بین رفته? من هفته ای یکبار بهش آب میدم و در پر نورترین قسمت خونه قرار داره ولی به طور غیر مستقیم. یه گیاه دیگه هم کنارش هست ممکنه به اون آسیب بزنه?

۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۰۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .متشکرم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۱۲:۴۳

زهرا مقدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۲۴:۳۹

کارشناس شماره ۱

گیاه شما سمپرویوم نام دارد و ساکولنتی است که باید در هوای آزاد نگهداری شود .این ساکولنت برای سالم و زنده ماندن به نور زیاد و هوای تازه و خنک نیاز دارد .افراط و تفریط در آبیاری و عدم تهویه ی مناسب و گرمای زیاد باعث از بین رفتن گیاه میشود .متاسفانه گیاه شما دچار پوسیدگی شدید شده و دیگر نمیتوان برایش کاری انجام داد مگر اینکه از کنار گیاه اصلی جوانه هایی وجود داشته باشد که سالم و سبز باشند , در اینصورت میتوانید جوانه ها را در گلدان جداگانه و در خاک کاکتوس بکارید تا دوباره ریشه دار شوند .برای آبیاری باید به گیاه زمانی آب میدادید که خاک گلدان خشک شده باشد و گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد .منظور از زهکشی گلدان سوراخ ته گلدان است که برای رد شدن آب اضافی در هنگام آبیاری در ته گلدان ایجاد میشه .اگر ته گلدانتان سوراخ نداشته باشد باید حتما گیاه را از ان خارج کرده و ته گلدان را سوراخ کنید و دوباره گیاه را بکارید . اگر دوباره تمایل داشتید ازسمپرویوم نگهداری کنید میتوانید با در نظر گرفتن موارد فوق در نگهداری آم موفق تر عمل نمایید . اگر سوالی راجع به سمپرویوم دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۱:۴۶

زهرا مقدم

ممنون از پاسخی که دادین. آیا این پوسیدگی برای گیاه کناریش مشکل ایجاد نمیکنه?

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

قطعا مشکل ایجاد میکنه و بهتره گیاه آسیب دیده از گلدان خارج شود .سعی کنید هیچ اثری از بقایای سمپرویوم در گلدان باقی نماند .کاکتوسها در فصول سرد به آبیاری کمتری نیاز دارند و آبیاری زیاد موجب پوسیدگی و شیوع بیماری قارچی میشود .

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۲:۱۵

زهرا مقدم

سپاس از شما سرکار خانم کاظمی عزیز?❤ سلامت و پایدار باشید?

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

متشکرم .موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۲:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@