پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگای جدید بونسای ویژه

تعداد بازدید ۴۰۹

سلام و خسته نباشید به شما کارشناسان محترم بنده یه بونسای دارم که حدود هشت ماهی هست خریداری کردم واز همون اوایل کنار پنجره انتقال دادم و آبیاری منظم هم داردوشاداب بود ولی یه ماهی میشه که هربرگ جدیدی که باز می‌کنه برگش زرد میشه لطفاً راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۰۹ ۱۰:۴۱:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت زرد شدن برگها ی جدید میتونه نوسان دما و یا کمبود موادغذایی باشه .بهتره محل نگهداری گیاه از تهویه ی خوبی برخوردار باشه و دما یکنواخت باشه .برای تغذیه میتونید از کود آهن و کود سه بیست به صورت دوره ای استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای هست در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۲:۳۹

بهناز

سلام من هم اهن میدم وهم کود سه بیست میدم وکنار پنجره هست هر زمان خاکش خشک میشه آبیاری میکنم و هر روز هم آب اسپری میکنم میشه لطفاً راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

پس مشکل باید از دما و تهویه باشه .بهتره گلدونش در مکانی باشه که تهویه ی خوبی داشته باشه و یه مدت اسپری کردن رو انجام ندید ببینید تغییری در روند زرد شدن برگها ایجاد میشه یا خیر ؟ سعی کنید دمای محیط یکنواخت باشه و مدام گرم و سرد نشه .گیاه هم در معرض باد کولر قرار نداشته باشه

۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۲۲:۰۸:۰۲

بهناز

گیاه کنار پنجره هست و پنجره هم همیشه باز هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۷:۲۶:۰۰

کارشناس شماره ۱

بله موقعیتش از لحاظ نور و تهویه خوبه دمای محیط رو چجوری کنترل میکنید از نظر گرما تو این فصل ؟

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۷:۲۹:۲۹

بهناز

کار خاصی انجام نمیدم فقط کنار پنجره هست غذای مخصوص بن سای و طبق دستورش هفته ای یه بار میدم آهن هم ماهی یار کود سه بیست هم ماهی یار و هر زمان خاکش خشک شد آب میدم وزهکشی خوبی داره ولی دلیل اینکه برگاش زرد میشه نمی‌دونم دما سنج هم ندارم کنترل کنم فکر نمیکنم از دما باشه

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۷:۳۵:۴۸

کارشناس شماره ۱

یکی از برگهای زرد شده رو از نزدیک عکس بگیرید و بفرستید

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۷:۳۹:۰۶

بهناز

عکس بن سای

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۷:۵۶:۵۶

بهناز

اینم برای بن سای من البته روی برگهای سبزش هم نقطه های لکه های سفید

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۸:۰۳:۰۹

بهناز

امیدوارم تونسته باشم عکس خوبی بگیرم

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۸:۰۶:۴۲

کارشناس شماره ۱

عکسش ارسال نشده

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۸:۰۸:۲۶

بهناز

چرا عکس ارسال نمیشه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۸:۳۷:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله عکسش دریافت شد .گیاه شما به علت تغذیه ی بیش از حد دچار این مشکل شده فعلا مدتی کوددهی را متوقف کنید .حداقل یک الی دو ماه به گیاه کود ندید .

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۹:۱۶:۲۶

بهناز

سپاس گذارم

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۲۰:۱۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۲۱:۲۵:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@