پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عارفه میری

تعداد سوال: ۳

سلام. من گل مخملی خریدم اومدم گلدونشو عوض کنم خاک گلدون قبلی گلا ریخت زمین یدفه و فقط ریشه گیاه موندو گیاه. اما من اقدامات لازم رو انجام دادم و گذاشتمش تو گلدون جدید. میخوام بدونم کی باید بهش آب بدم؟ مثل گل های معمولی که تو باغچس همون روز یا چند روز دیگه؟ ویژه

تعداد بازدید ۴۶۲

گل رو ۲ روزه که خریدمش واصلا تا حالا آب بهش ندادم. گل آبی اینطوری شد.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۴:۱۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما کراسولا نام دارد و نوعی ساکولنت است که باید در هوای آزاد نگهداری شود به جز مواقع یخبندان که باید گیاه را به داخل منزل انتقال داد . رنگهایی که برروی برگها مشاهده میکنید رنگهای مصنوعی هستن که توسط این رنگها که اکثرا بصورت پودری هستند گیاه را رنگ مینمایند .در حقیقت رنگ اصلی برگهای گیاه سبز است . اگر محیط کمنور و تهویه نامناسب باشد گیاه دچار مشکل خواهد شد و ممکن است از بین برود . آبیاری این گیاه مانند سایر کاکتوسها و ساکولنتها باید در زمان خشکی خاک انجام شود و از آبیاری زیاددر فصول سرد پرهیز شود . انتهای گلدان حتما باید سوراخ زهکش برای خروج آب اضافی داشته باشد در غیر اینصورت گیاه دچار پوسیدگی میشود . بهتره گلدان را در محیطی پرنور , با تهویه ی مناسب قرار دهید وآبیاری را به موقع و بصورت منظم انجام دهید . مشکلی که در مورد گل آبی مطرح کردید از داخل عکس مشخص نیست لطفا بفرمایید دقیقا چه مشکلی دارد متشکرم

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۴۴:۳۴

عارفه میری

دقیقا ساقه های گیاه از خاک بیرون نیست. یعنی ما الان حیاط داریم در منزلمون میتونم بذارم در حیاط گلدونمو!

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

وقتی دوباره گیاه رو کاشتید حتما گیاه را زیاد در خاک قرار دادید و ساقه ها در داخل خاک پنهان شده اند الان مشکل گیاه فقط همین موضوع است ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۳۳:۵۷

عارفه میری

بله میگم براش مشکلی پیش نمیاد!(من اولین تجربه تعویض گلدارن رو دارم) برای همین گفتم مطمئن بشم

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۳۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

نه نگران نباشید .تنها مشکلی که برای ساکولنتها پیش میاد پوسیدگی در اثر آبیاری زیاده . الان آن قسمتهای ساقه که در خاک هستند به مرور ریشه دار میشن و جای نگرانی نیست . اگر هوای شهرتون در حد یخبندان نیست گلدان را در هوای آزاد و مکانی سایه آفتاب قرار دهید .آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام داده و از آبیاری گیاه در روزهای سرد خودداری نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۴۱:۲۴

عارفه میری

ما ساکن قم هستیم و خبری از برف و یخبندان نیست‌. میتونم بذارم توی هوای آزاد؟ و اینکه سوز سرما آسی بهش نمیزنه؟ چون میدونید که قم منطقه کویری حساب میشه و شبهاش بعضاسرمای سوزناکه

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۴۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

گیاه رو به یکباره در هوای آزاد قرار ندید چون الان دمای منازل با بیرون اختلاف زیادی داره بهتره گلدان را کم کم به خنکی و نور عادت بدید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۴۷:۰۸

عارفه میری

واقعا ممنونم ازتون بابت توضیحات کامل و صبورانتون. یه دنیا سپاس از شما

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۴۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۵۳:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@