پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم صادقی

تعداد سوال: ۱

افتادگی برگهای گیاه شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۱۴

سلام وقت بخیر من یک گیاه شفلرا دارم هفته ایی ۲بار یه پارچ بهش اب میدم ولی برگهاش میریزه و افتاده شدند از یک گلفروشی دلیل رو جویا شرم گفتن حتما سردشه و از کنار پنجره نباشه ما هم جاشو عوض کردیم ولی هر روز داره بدتر میشه نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.با سپاس.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۸:۳۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شفلرا گیاهی است که به مکانی با تهویه ی خوب نیاز داره .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد از نظر نور شفلرا ها مخصوصا شفلرا ابلق به نور زیاد نیاز داره و اگر در مکان کمنور نگهداری شود دچار ریزش برگها میشود . آیا برگها از پایین سیاه میشوند و میریزند ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۰۲:۴۴

مریم صادقی

نه سیاه نشده.ولی از بالا همینطور برگهاش دارن پژمرده میشن و سرشون میوفته پایین.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۰۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

پژمردگی میتواند در اثر افراط و تفریط در آبیاری باشد .گلدان را به مکانی با دمای یکنواخت و تهویه ی مناسب قرار داده و آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید .شفلرا به محیطی پرنور با تهویه ی خوب و آبیاری کافی نیاز داره و شما باید این شرایط را برایش مهیا کنید تا گیاه شاداب و رشدی نرمال داشته باشد .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۵۷:۵۱

مریم صادقی

حتما این کارو انجام میدم امیدوارم حالش خوب بشی طفلکی من.?

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۱:۱۱:۲۲

مریم صادقی

خیلی سپاسگزارم از راهنماییتون.

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۱:۱۱:۵۶

کارشناس شماره ۱

متاسفانه چون شفلرا در محیط های داخلی از نظر تهویه و نور در موقعیت مناسبی قرار ندارد دچار این مشکلات میشه چون فراهم کردن شرایط یکنواخت و یکسان در داخل منازل تقریبا کار سختی است . موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۳۹:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@