پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرادی

تعداد سوال: ۲

بن سای ویژه

تعداد بازدید ۳۱۱

سلام چهار ماه گلدان بن سای خریدم قبل از پاییز عصر آفتاب داشت ولی الان دیگه آفتاب زیادی نداره نزدیک پنجره است ولی آفتاب نمیاد ابری هستش برگاش میریزه امروز ۵تا از برگ های سبز ریخت و هر شب اسپری آب می‌کنم و هر ده روز تقریبا آب دهی کلی دارم مشکل بن سای من فقط نوره یا افت هم داره؟ چیکار کنم برگاش نریزه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۳۰:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت ریزش برگهای بونسای علاوه بر نور میتواند در اثر افراط و تفریط در آبیاری و عدم تهویه ی کافی محیط و گاهی اوقات رطوبت زیاد باشد . در مورد وجود آفت باید زیر و روی برگها را بادقت مشاهده کنید و اگر متوجه مورد غیر عادی شدید اطلاع بدید تا راهنمایی تون کنیم . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . گلدان باید حتما در کنار پنجره ی نورگیر باشد در غیر اینصورت ریزش برگها بیشتر شده و گیاه به مرور ضعیف میشود . اگر سوالی دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۱:۰۱:۳۰

مرادی

به نظره شما الان مشکل از نور است یا آبیاری؟ اسپری آب هر شب مشکلی ایجاد میکنه؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۱:۰۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

اسپری کردن را کمی کمتر انجام دهید . گاهی اوقات چند عامل به همراه هم باعث ریزش برگها میشه و نمیتوان گفت که به دلیل یک عامل , گیاه دچار ریزش برگها شده است . نور کم و آبیاری کم و زیاد و تهویه ی نامناسب و گاهی اوقات وجود آفت عوامل ریزش برگهای گیاه است .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۴۲:۰۷

مرادی

پس اسپری کردن رو یک شب در میان انجام میدم انشاالله زودتر هوا آفتابی بشه گلدونه من آفتاب داشته باشه عاشقش هستم ممنونم ازتون?

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۹:۴۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

اسپری کردن را در زمانهایی که هوای محیط خشک است انجام بدید اگر محیط رطوبت کافی دارد اصلا اسپری کردن نیاز نیست .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۱۵:۳۳

مرادی

از کجا باید بفهمم که محیط خشکه یا رطوبت داره؟ تهران هستم روستای سولقان آب و هوا این یک ماه بارونی بوده ولی قبلش نه

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۱۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

تهران خشکه اما در داخل محیط منزل (بعلت وجود آشپزخانه و پخت و پز ) همیشه مقداری رطوبت وجود داره که همان برای بونسای فیکوس کافیه (البته در این فصول یعنی پاییز و زمستان ) نحوه ی رطوبت رسانی به گیاهان در فصول گرم و سرد باید متفاوت باشد .گیاهان در فصول گرم به رطوبت بیشتری نیاز دارند اما در فصول سرد این مقدار کاهش می یابد . در تابستان سعی کنید هر زمان میخواهید به گیاه آب بدید آب را از روی برگها در گلدان بریزید تا گیاه شاداب شود

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۰۲:۴۰

مرادی

ممنونم ازتون ?

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۰۵:۴۴

مرادی

ببخشید شرمنده الان جای گلدونه من خوبه یا باید دقیقا بره پشت شیشه؟الان توی خونه چراغ روشن نیست در این حد این یه ماه آفتاب دارم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۹:۴۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

اگر بتونید بین دو مبل میز کوچکی قرار بدید و گلدان را برروی آن بگذارید از لحاظ دریافت نور کمی بهتره .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@