پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رضا حيدري

تعداد سوال: ۲

مشكلات سانسوريا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۸

سلام وقت بخير من يه مدت اين سانسوريا رو از لاهيجان آوردم كرج تقريبا ارديبهشت ماه بود ولي هر وقت كه جوانه ميزنه همونجور كه كوچيكه خشك ميشه و يك نكته ي ديگه اينكه اصلا رشد نميكنه احساس ميكنم رشدس متوقف شده ممنون ميشم كمك كنيد ببينم مشكلش چيه تشكر

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۲۱:۵۲:۳۲

رضا حيدري

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۲۱:۵۴:۲۹

رضا حيدري

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۲۱:۵۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت متوقف شدن رشد سانسوریا میتواند آبیاری کم در فصل رشد و یا بزرگ بودن گلدان باشد .اگر پاجوشها سر از خاک درآورده ولی به همانصورت باقی میمانند و رشد نمیکنند بعلت آبیاری کم و یا سرد بودن محیط است . اگر منظورتان از جوانه , چیزی که در تصویر علامت زدم است , این جوانه نیست و پوسته ی برگ است که در اثر رطوبت بالا از بین رفته است . اگر سوالی دارید در مورد سانسوریا در خدمتتون هستم .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۴۷:۱۰

رضا حيدري

خوب من الان چيكار كنم كه هم بتونه خوب رشد كنه و هم اينكه از اين وضعيت در بياد چون اصلا يدونه پا جوش هم نداره در ضمن وقتي كه تازه آوردمش چند هفته بعد ٣ تا از برگها مثل اينكه خراب شده باشه شل شد و وقتي كشيدمش بيرون ديدم ريشش خواب شده.

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۵۳:۴۴

رضا حيدري

گلدونش رو عوض كنم يعني يه گلدونه كوچيكتر بزارمش از اين وضعيت بيرون مياد و كمكي به رشدش ميكنه؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۵۶:۱۸

کارشناس شماره ۱

فعلا بزارید به همین منوال بمونه چون سانسوریاها الان رشد زیادی ندارند .بهار میتوانید گلدان را تعویض کرده و ضمن برررسی سلامت ریشه ها گیاه را دوباره در گلدانی کوچکتر بکارید .هر چه گلدان کوچکتر باشد گیاه در فصول بهار و تابستان پاجوش بیشتری میزند .

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۰:۰۲:۰۵

رضا حيدري

ممنون لطف كرديد

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۸:۴۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۸:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@