پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرزاد تهرانی

تعداد سوال: ۳

زرد شدن برگ دیفن باخیا بخاطر جابجایی یا رطوبت زیاد ویژه

تعداد بازدید ۶۷۴

سلام بخاطر جابجایی منزل مجبور شدم اول گلدان‌هارا در حیاط بگذارم و بعد از ده روز تقریبا آنرا بداخل آوردم ،در هوای پرباران گیلان دیفن باخیا همیشه خیس بود ،البته زیر درخت گذاشته بودم ک کمتر آب بخورد ،اما از زمانیکه آوردم داخل خانه برگهایش یکی یکی زرد میشوند و می‌ریزند ! البته بهش اصلا آب ندادم چون هنوز کاملا خشک نشده بود و البته نور هم بنظرم مناسب نیست ولی دمای اتاق مناسبه ،حالا چند برگ بیشتر نمانده ! چکار کنم ؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۱۸:۰۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .اختلانف دمای بیرون و داخل باعث بروز این مشکل شده .چون دیفن در فضای بیرون قرار داشته بهتر بود گیاه را به یکباره , به داخل انتقال نمیدادید و گیاه را کم کم به محیط گرم عادت میدادید .مثلا یکی دوروز گلدان را در مکانی از خانه که کمی خنکتر است قرار میدادید و بعد کم کم گلدان را به مکان گرم انتقال میدادید .چون گیاه دچار تنش دمایی شده باید بهش وقت بدید تا خود را با محیط سازگار نماید . لطفا تصویر گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۹:۴۷

مهرزاد تهرانی

البته حس کردم که جایی ازاتاق بگذارم ک زیاد گرم نباشه شاید بیست درجه بود لی نورش کم بود الان جاشو عوض کردم گفتم شاید نیاز ب نور داره البته لازمه بگم اینجا سراوان نزدیک رشته ،مرتب بارون می‌بارید و هواسرد شده مجبور شدم بیارمش تو

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۳۹:۵۰

مهرزاد تهرانی

تصویر اشتباه فرستاده شده ،الیته لازمه بگم این بنجامین هم حالش خوب نیست به همون دلیل جابجایی و مرتب برگاش داره می‌ریزه ? عکس دیفن باخیا رو ارسال میکنم

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۴۲:۵۶

مهرزاد تهرانی

دیفن باخیا

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۴۷:۱۲

کارشناس شماره ۱

زرد شدن برگهای دیفن به اینصورت به آبیاری و دما مربوط میشود .مدتی باید زمان سپری شود تا گیاه تنش را پشت سر بگذارد. در این مدت از کوددادن به گیاه خودداری نمایید و برگهای زرد شده را جدا کنید و آبیاری را در زمان خشکی بودن خاک گلدان انجام دهید .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . این تاپیک برای گیاه دیفن باخیا تعریف شده است لطفا سوال خود در مورد گیاه بنجامین را در تالار مربوطه مطرح نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۲۳:۵۲:۳۳

مهرزاد تهرانی

ممنون از جوابتون ?البته فقط چنتا دونه برگ مونده ،اکثرش زرد شده ریخته ? اگرهمینطوری ادامه پیدا کنه دیگه برگی نمیمونه ،خدود سه ماه پیش هم قلمه زدم ولی چندان رشدی نکرده !

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۱:۰۸:۰۸

مهرزاد تهرانی

قلمه ای ک عرض کردم

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۱:۱۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

با توجه به اینکه در فصول سرد قرار داریم و در این فصول تقریبا اکثر گیاهان استراحت میکنند , طبیعی است که گیاه کم رشد شود .شما تنها کاری که میتوانید برای گیاه انجام دهید اینست که شرایط محیطی ملایم و یکنواختی را از نظر دما و رطوبت برایش ایجاد کنید تا گیاه این فصول را از سر بگذراند و وارد فصل بهار شود .آن موقع میتوانید خاک گلدان را تعویض و یا کوددهی را برای گیاه انجام دهید تا گیاه قوی تر شود .

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۲:۳۴

مهرزاد تهرانی

متشکرم?❤️? ،البته دوبار من عکس گیاهی ک قلمه زدن بودم رو‌فرستادم ولی نمیدونم چرا نیومده براتون ?

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۱۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

قلمه دیفن رو میفرمایید ؟ دوباره بفرستید ارسال نشده

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۱:۲۶

مهرزاد تهرانی

بازم فرستادم امیدوارم اینبار مشکلی نداشته باشه !

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

متاسفانه ارسال نشده

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۲۷:۴۶

مهرزاد تهرانی

مگه نباید انتخاب تصویر رو بزنیم عکس رو انتخاب کنیم و بعد ثبت کنیم ؟؟ نمیدونم چرا نمیشه !

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

بله همینطور باید ارسال کنید .بعد از انتخاب عکس , در کادر سبز ,(انتخاب شد ) نوشته میشود ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۲۲:۳۴:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@