پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حامد نوری

تعداد سوال: ۲

میزان آبیاری سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۷۲۹

سلام برای گلدان سانسوریا که عکسش رو ارسال کردم، آبیاری دقیقا باید به چه میزان باشه؟ مثلن اگر بخواید بر حسب لیوان بگید، چند لیوان باید به گلدونی که عکسش رو فرستادم آب بدم و چند وقت یک‌بار؟ توضیح بیشتر اینکه محیط خونه من کوچک هست و روشن بودن بخاری در طول روز باعث نیاز بیشتر گیاه به آب میشه. علاوه‌بر میزان آبیاری، اگر ممکنه میزان نور مناسب برای گیاه رو هم بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۰۷:۳۰:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .میزان آبی که در گلدان میریزید به بافت خاک و دمای محیط و سایز گیاه و گلدان بستگی داره .و نمیتوان از روی عکس دقیقا مقدار و میزان آبیاری را بیان کرد اما میتوانید با توجه به نکاتی که در ذیل بیان میشه تقریبا میزان آبیاری را درست انجام بدید . گلدانهای بزرگتر نسبت به گلدانهای کوچکتر به آبیاری کمتری نیاز دارند. خاکهای سبک نسبت به خاکهای سنگین به آبیاری بیشتری نیاز دارند. گیاهان در بهار وتابستان به آبیاری بیشتری نیاز دارند و باید مقدار آبی که در فصول بهار و تابستان در گلدان ریخته میشود نسبت به پاییز و زمستان بیشتر باشد . اگر سوالی هست در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۲:۳۹

حامد نوری

اگه ممکنه بفرمایید حدودن چقدر آب در هر مرتبه آبیاری نیاز داره این گلدون؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

متاسفانه از روی عکس نمیتونیم مقدار بهتون بگیم چون ممکنه اشتباهاتی رخ بده که منجر به آسیب دیدن گیاه بشه برای اینکه در مورد میزان و مقدار آبیاری نظر داده بشه باید گلدان و خاک و محیط از نزدیک مورد بررسی قرار بگیره .

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۱۳:۳۶

حامد نوری

وجود سنگریزه روی سطح خاک برای گیاه ضرر نداره؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۳۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

اگر بصورت لایه ای نازک برروی خاک ریخته شده باشه ایرادی نداره اما اگر بصورت لایه ای ضخیم روی خاک گلدان از سنگریزه پوشیده شده باشه میتونه مانعی برای تهویه ی خاک باشه و گیاه را دچار مشکل نماید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۳۷:۰۲

حامد نوری

گلدون رو که آب میدم، بعد از نیم‌ساعت که میخوام آب جمع‌شده داخل زیرگلدونی رو جمع کنم چیزایی شبیه پشه خیلی کوچک داخل زیرگلدونی جمع شدن و مردن. اینا چی هستن؟ باید کاری کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۳۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

موجوداتی هستند که در داخل خاک با قرار گرفتن در شرایط مناسب ، به وجود آمده اند . معمولا رطوبت بالا باعث میشود این حشرات در گلدان دیده شوند . با کنترل رطوبت تعداد این حشرات بسیار کم میشود .

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۴۹:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@