پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما محمدی

تعداد سوال: ۱

علت ریزش برگهای بونسای ناگهانی ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام،من یک گیاه بونسای جنسینگ دارم که ۱۴ماه پیش هدیه گرفتم، هفته ای دوبار بهش آب میدادم ولی هیچ تغییری در رشدش نمی دیدم،تا اینکه پنج ماه پیش یک قطره مخصوص گیاه بونسای خریدم و هر ده روز یکبار،بیست قطره داخل یک لیتر آب می ریختم وبه گیاه میدادم.اوایل خیلی خوب شد کلی جوانه زد و برگ جدید درآورد و رشد کرد،ولی از حدود یک ماه پیش شروع کرد به ریزش برگها،اوایل برگ های قدیمی گیاه ریختن و بعد برگ های تازه گیاه شروع کرد به ریزش.جایی که قرار داشت کمی هوا سرد بود،جاشو عوض کردم و آب بدون کلر بهش میدم هفته ای دوبار،کمی بهتر شده ولی هنوزم برگهای سبز کوچکش ریزش دارند.خیلی نگرانم احساس میکنم داره کم کم خشک میشه.ممکن به خاطر اون قطره باشه که ده روز یکبار بهش میدم یا....؟؟؟خواهش میکنم که راهنماییم کنید

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۳:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .متشکرم

۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۸:۳۰

شیما محمدی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۰۳:۲۵

کارشناس شماره ۱

گیاه شما بعلت کمبود نور ضعیف شده و یکی از دلایل ریزش برگهاش هم میتونه کمبود نور باشه البته غیر از این عامل افراط و تفریط در آبیاری و کمبود یا بیشبود مواد غذایی و تهویه ی نامناسب محیط و نوسان دما هم میتونه برای بونسای مشکلاتی را به وجود بیاره . گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار داده و بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۳:۳۱

شیما محمدی

خیلی ممنون،لازم نیست که شاخه ها حرس بشه،تا گیاه جان بگیرد و یا داروی خاصی به گیاه داده شود

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

هرس کردن در فصل بهار برای پرپشت شدن بونسای بسیار مفیده و همچنین از بهار تا اواخر تابستان میتوانید هر دو هفته یکبار به گیاه کود مخصوص بونسای بدهید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۴۴:۲۶

شیما محمدی

خیلی ممنون بابت راهنمایی

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۲:۰۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۹:۲۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@