پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منوچهر جوزی

تعداد سوال: ۱

پاچیرا ویژه

تعداد بازدید ۸۸۰

با سلام من پنج روزه پاچیرا جدید گرفتم از روز اول روی برگ ها عسلک داشت و نوک برگ ها کمی زرد بود توی چند روز برگ ها شروع به زرد شدن کردن و با اینکه عسلک رو پاک کردم از تک تک برگ ها و مرطوبشان کردم و سم پاشی کمی کردم اما مجدد عسلک تولید میکند و برگ ها زرد میشن آیا گیاه بیمار است لطفا کمکم کنید ممنون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۱۰:۵۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .وجود عسلک برروی برگها نشانه ی وجود آفت است .آفاتی مانند انواع شته ها و شپشکها و غیره اثری چسبناک برروی برگها باقی میگزارند وچون این آفات از شیره ی گیاهان تغذیه میکنند برگها به مرور زرد شده و کمی پیچ میخورند .برای از بین بردن این آفات میتوانید از سموم سیستمیک استفاده کنید چون این سموم از طریق ریشه وارد شیره ی گیاهی شده و آفت با تغذیه از شیره ی مسموم از بین میرود . سم کنفیدور سم مناسبی برای از بین بردن این حشرات است . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۴۱:۴۸

منوچهر جوزی

ممنون از راهنمایی شما پس امکان داره از همان لحضه خرید گیاه آفت داشته؟ آیا زامیفولیا کنارش هست هم ممکه آفت بگیره؟؟ اون رو هم سم پاشی کنم؟؟البته فعلا نشانه ظاهری ندارد

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۱۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

بله .شته ها و شپشکها میتوانند به گلدان های مجاور گلدان آلوده نیز سرایت پیدا کنند .بهتر است گلدان آلوده را از دور از مجموعه ی گیاهی تون نگه دارید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۴۰:۵۵

منوچهر جوزی

سپاس ببخشید الان هوا سرده پارکینگ منزل هم سرده مشکلی پیش نمیاد برای گیاه هنگام سم پاشی ؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۴۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

نه .بهتره بعد از سمپاشی گلدان را در جایی مانند حمام یا راه پله قرار دهید و بعد از یکروز آنرا به داخل بیاورید .البته حمام هم نباید بیش از حد سرد باشد .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۴۹:۴۰

منوچهر جوزی

خیلی ممنون ببخشید خیلی سوال میکنم به نظرتون من گیاه رو پس بدم یا درست میشه با سم پاشی ؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۵۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

ممکنه گلفروش ازتون پس نگیره .بهتره حتما قبل از خرید گیاه اونرو کاملا بررسی کنید و گیاهی سالم را خریداری نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۵۸:۱۲

منوچهر جوزی

خیلی ممنون من چند روز بود درگیر این جریان بودم سایتتون خیلی خوب ومفیده موفق باشید

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۰:۰۳:۲۰

کارشناس شماره ۱

سپاس از لطف شما .موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۰:۰۸:۴۰

منوچهر جوزی

ببخشید مجدد مزاحم شدم فروشنده گفته سم پاشی رو دو هفته دیگه بکنیم و سم دیازنیون رو قبل زدم به برگهاش به نظرتون مجدد سم پاشی کنم به ریشه یا بمونه دو هفته دیگه ؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۲:۳۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

نه نیازی نیست در نوبت دوم علاوه بر برگها روی خاک هم بریزید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۲:۴۶:۱۲

منوچهر جوزی

ممنون ، همین سم دیازنیون خوبه ؟ مستقیم به خاک بپاشم یا ترکیب با آب بشه؟ دوهفته دیگه مناسبه ؟؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۲:۴۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

سم باید با آب مخلوط و کاملا حل شود .به نسبت تقریبا یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید . بله دو هفته بعد از سمپاشی نوبت اول , سمپاشی دوم را انجام بدید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۲:۵۷:۱۲

منوچهر جوزی

سپاس فراوان

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۳۷:۳۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۵۳:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@