پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا پوستین دوز

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ های دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۹

سلام وقت بخیر من یک گلدان دراسنا ۴ آذر از کافه گلدون تهیه کردم فقط یکبار با آب جوشیده شده و کود گل های تزئینی بهش آب دادم ولی متاسفانه برگه هاش زرد شدن😔

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۱۲:۰۱:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .زمانی که گیاهی را به تازگی خریداری میکنید , گیاه خریداری شده تا یکماه نیازی به کوددهی ندارد .بعد از آن هم که وارد فصل رکود گیاهان شده (پاییز و زمستان فصل استراحت اکثر گیاهان آپارتمانی است ) و دراسنا کم رشد میشود پس نیازی به کوددهی ندارد . کوددهی در فصول نامناسب و زمانی که گیاه نیاز غذایی ندارد, میتواند باعث زردی برگهای گیاه شود . از آنطرف افراط و تفریط در آبیاری و گرمای بیش از حد هم میتواند باعث زرد شدن برگها شود . بهتره برای آبیاری گیاه در فصول پاییز و زمستان از آب ساده و بدون کود استفاده نمایید. آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام دهید برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۱۹:۱۹

مهسا پوستین دوز

تعداد سوال: ۲

الان که گل برگ های گل زرد شده چیکار میتونم بکنم که حالش بهتر بشه؟ با توجه به اینکه بهش کود دادم، اقدامی لازم هست انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۲۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برگ زرد را جدا کنید .ممکنه دوباره چند تا از برگها زرد بشن و این بستگی به مقدار کودی که استفاده کردید داره .بهر حال باید به گیاه زمان بدید تا این تنش را پشت سر بگذارد .

۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۲۲:۳۲:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@