پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نگار بهار

تعداد سوال: ۱

ریزش کامل برگ های بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۲۳

من حدود ۴ ماه پیش گلدون بونسایم رو عوض کردم و کسی که این کار رو برای من کرد گفت بونسایت رو نباید اینقدر داخل خاک بکاری و حدود سه انگشت از حالت قبلی خارج تر ریشه رو کاشت و از نظر من کار درستی نبود چون هم گیاه لق میزد و هم اینکه یه سری از ریشه ها بیرون بودن بعد از یک هفته ما نقل مکان داشتیم و برگ هاش شروع به ریختن کرد به طرز وحستناک و سریع من دوباره گلدون رو بردم و گیاه رو به طور کامل و تا جای قبلیش کاشتم تو خاک اما متاسفانه تمام برگ هاش ریخت و حتی شاخه هاشم خشک شد که با کوچکترین تکون میشکست به نصیحت یکی از دوستان گیاه رو درآوردم از خاک و سه روز تو آب گذاشتم که شروع کرد به جوانه زدن از تنه اصلی و جای جدید بعد یه مقاله تو سایت شما خوندم که گفته بود اگه برگ ها کامل ریخت گیاه رو هرس کنین منم تمام شاخه های خشک شده رو چیدم و گیاه رو دوباره تو خاک کاشتم و هفته ای دو تا سه بار بهش اب میدم و جلوی نور غیر مستقیم قرار دادم الان همون جوانه که گفتم داره بزرگتر میشه اما ترسم از اینه که جوانه هرز باشه که قبلا هم میزد و من هرس میکردم و خود برگ اصلی بونسای نباشه الان من باید چیکار کنم مه گیاه جون بگیره چون تنش کاملا سفته و نرم نشده و معلومه که امیدی بهش هست

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۱:۴۱:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۰۹:۲۳:۲۰

نگار بهار

این قبل از خرس که برگاش داشت میریخت

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۰:۲۵:۴۴

نگار بهار

اینم وضعیت الانشه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۰:۲۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

لطفا قسمت نوک این ساقه را (جایی که علامت زدم )قطع کنید و ببینید ساقه , تر و زنده است یا خشک و چوب پنبه ای شده ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۲:۵۳:۰۶

نگار بهار

بله متاسفانه خشک شده ?

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۳۴:۰۹

کارشناس شماره ۱

به احتمال زیاد این ساقه تا انتها خشک شده .این در اصل پیوندک گیاه است که پیوند شده است و زمانی که پیوندک کاملا از بین میرود متاسفانه دیگر نمیتوان امیدی به بهبود گیاه داشت .

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۵۲:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@