پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Sara Hanif

تعداد سوال: ۱

لکه های زرد و قهوه ای برگهای دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۹۱

سلام وقت بخیر. من یک ماه هست گیاه دراسناکامپکتم رو دارم. دو هفته هست شروع به زدن لکه های زرد کرده که بعد مدتی تبدیل به رنگ قهوه ای وسوخته میشن. سر بعضی برگها هم حالت سوخته پیدا کردند. هفته ای یک بار آبیاری میکنم. جلوی پنجره و نور خوب هم هست. ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلش ممکنه چی باشه.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۳:۴۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . کامپکت گیاهی سایه دوسته و نیازی نیست حتما کنار پنجره قرار داشته باشه آیا برروی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۴۲:۲۱

Sara Hanif

تعداد سوال: ۱

درسته جای گلدون رو جای سایه‌تر گذاشتم. نه آب اسپری نمی‌کنم. خاک و گلدون رو عوض هم کردم.

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۳:۵۶:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سعی کنید آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید . افراط و تفریط در آبیاری و رطوبت بالا باعث بروز لکه برگی و بیماریهای قارچی میشه .آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید و تا زمانی که خاک رطوبت داره از آب دادن به گیاه خودداری کنید .برگهایی که دچار لکه شدند دیگه ترمیم نمیشن اما با مراقبت درست از ایجاد لکه برروی سایر برگها جلوگیری میکنید . استفاده از دستگاه بخور سرد و اسپری کردن آب برروی دراسنا در این فصول میتونه گیاه را دچار مشکل کنه پیشنهاد میکنیم این موارد را هم در نظر داشته باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۰:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@