پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرنوش فروتنی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن بنجامین بلک ویژه

تعداد بازدید ۳۳۲

[7/12, 19:38] Farnoush: سلام روزتون بخیر. من یک درختچه بنجامین بلک دارم به ارتفاع حدود ۲ متر... متاسفانه چند وقته اتفاقی که افتاده برگهاش به شدت دارند خشک میشوند و میریزند😔😔😔 واقعا نیاز به کمک یک کارشناس دارم که مشکلش رو به من بگه... من بخور براش میزارم، آبیاریش هم هفته ای یکباره، سم آفت کش دو بار زدم بهش، کود هم دادم... ولی مشکلش حل نشده و تقریبا نیمی از درختچه ام خشک شده و برگهای داخلش کاملا ریخته😔😔😔😔😔😔 : از طرفی داره جوونه میزنه و برگ جدید میده از اون طرف داره خشک میشه : حس میکنم مریض شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۶:۰۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بنجامین از جمله گیاهانی است که به محیطی با تهویه ی بسیار خوب نیاز دارد و کوچکترین تغییرات دمایی و رطوبتی و البته نوری باعث میشود گیاه واکنش نشان داده و دچار ریزش برگ شود . ارتفاع و سایز درختچه ی شما با محیطی که در آنجا قرار داده شده , تناسب چندانی ندارد .فاصله ی گیاه از سقف و فضای اطراف گیاه بسیار کم است .با توجه به سایز گلدان و حجم شاخه ها باید مقدار آبی که در هر نوبت آبیاری در گلدان میریزید به اندازه ای باشد که گیاه سیراب شود .اگر گلدان را در همین مکان نگه دارید علاوه بر ریزش برگها , بعلت عدم تهویه ی کافی در محیط , به شپشک آردآلود هم دچار میشود .بهتر است مکان مناسبتری از نظر تهویه و دما برای گیاه انتخاب نمایید .اگر سوالی در مورد این گیاه دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۲:۱۳:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@