پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا اسلامی

تعداد سوال: ۱

سانسوریا پوسیده ویژه

تعداد بازدید ۴۷۱

سلام من این سانسوریا رو یک ساله خرید که تو این یک سال هیچ پاجوشی نزده و از اول همینطوری بوده . دو هفته یک بار در زمستان و الان هفته ای یک بار بهش آب میدم. حدود یک ماهه که جاشو عوض کردم . چون خونم کم نوره این آباژور رو بالا سرشون روشن میگذارم. تو خاکش جونورای ریز هست که دور گلدونش میریزن بیرون . امروز دیدم یه برگش اینطوری شده . چکار باید بکنم؟ دارویی هست که بتونم بخرم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۱:۱۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .اگر برگ از ته پوسیده شده و افتاده میتونه بعلت تهویه ی نامناسب و رطوبت بالا ( با توجه به بزرگ بودن گلدان ) دچار بیماری قارچی شده باشه .میتونید برگ رو از گلدان در بیارید و یکبار با سم قارچ کش گیاه رو سمپاشی کنید .میتونید از سم کاربندازیم که بصورت آبیاری به گیاه داده میشه استفاده کنید .آبیاری گلدان را باید در زمان خشکی خاک انجام بدید .با توجه به بزرگ بودن گلدان سعی کنید فقط مقداری در پای گیاه آب بریزید که آب به ریشه ها برسه ، نیازی نیست کل خاک گلدان در هنگام آبیاری خیس شود .چون گلدان بزرگه و آب در قسمتهای زیرین گلدان دیرتر تبخیر میشه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۱:۵۵:۴۸

مهسا اسلامی

بله درسته من هفته ای یک بار اما آب زیادی به گلدان دادم به صورتی که ظرف زیر گلدان پر از آب میشود این سم رو از کجا تهیه کنم ؟ و آیا مشکل با این سم حل می شود ؟

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

سم کاربندازیم رو میتونید از فروشگاههای لوازم کشاورزی تهیه کنید . مهمترین کاری که برای حل این مشکل باید انجام بدید غیر از سمپاشی کنترل آبیاریه چون اگه سم بزنید و دوباره به گیاه طبق روال قبلی آب بدید باز هم ممکنه دچار پوسیدگی بشه .

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۴:۴۴:۵۸

مهسا اسلامی

ممنونم لازم نیست خاکش عوض بشه؟ و اینکه اون سم رو فقط یک مرتبه بهش بدم؟

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۲:۱۳

مهسا اسلامی

راجع به گل دیفن باخیا هم یک سوال دارم؟ ایا آبیاری هفته ای یک بار در تابستان واسش مناسبه؟ هر چندوقت یکبار یه برگش از پایین زرد میشه و میفته مثل تصویر

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

لطفا سوال مربوط به دیفن رو تو تالار مربوط به دیفن باخیا مطرح کنید .از همکاریتون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۲۱:۱۳:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@