پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره نرگسی

تعداد سوال: ۱

سلام گیاه شامادورای من حالش خوب نیست لطفا کمکم کنید ویژه

تعداد بازدید ۵۷۶

روی برگاش انگار شوره زده باشه به جز برگ جدید و جدیدا هم برگاش حالت سوختگی پیدا کرده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۰۱:۱۰:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .افراط در آبیاری و رطوبت بالا و تهویه ی نامناسب باعث ایجاد بیماری قارچی و سوختگی برگهای شامادورا میشه .گیاه شما به قارچ مبتلا شده میتوانید یکبار از قارچ کش مانکوزب بصورت اسپری استفاده نمایید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . از اسپری کردن آب برروی برگها و استفادده از بخور سرد خودداری نمایید و گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب و دمای متعادل و نور متوسط قرار دهید نیازی نیست گلدان در کنار پنجره قرار داشته باشه چون این گیاه سایه دوسته .قبل از سمپاشی حتما برگهای آسیب دیده را جدا کنید .اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۵:۱۲

زهره نرگسی

اگه برگ‌های آسیب دیده رو جدا کنم دیگه چیزی نمیدونه برگای دیگه این سوختگی رو داره اما کم اونا رو هم باید حذف کنم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۱:۳۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

برگهایی که خیلی آسیب دیدند رو کامل قطع کنید و برگهایی که فقط نوک برگها آسیب دیده اند را , فقط نوک برگها را بچینید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۰ ۰۰:۲۱:۰۲

زهره نرگسی

سلام قارچ کشی که گفتید رو استفاده کردم الان برگاش سبزه اما خشک شده و یکسری لکه های قهوه ای دیگه رو برگاش افتاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

گلدون سر جاش بود زمانی که بهش سم زدید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۲۳:۱۹:۱۶

زهره نرگسی

متوجه منظورتون نمیشم گلدون رو بردم بیرون چند ساعت بعد آوردمش داخل

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۰۱:۴۴:۳۴

کارشناس شماره ۱

بله منظورم این بود که سمپاشی را در فضای آزاد انجام داده بودید یا خیر که پاسخ دادید . برگی که آسیب دیده بود بعد از سمپاشی ممکنه بعلت از بین بره و بهتره قطع بشه . الان گلدان در کنار پنجره قرار داره ؟ آبیاری و رطوبت رسانی بعد از سمپاشی به چه نحو انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۰:۲۷:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@