پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

پژمردگی شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۶۳۵

سلام و وقت بخیر. شفلرای من کاملا سر حال بود. یک ماه پیش گلدون رو عوض کردم ولی چون اطلاعات کافی نداشتم و همون روز آب داده بودم خیلی سخت بیرون اومد و مجبور شدم کل خاک رو بکشم بیرون تا گلم خارج شه. یعنی ریشه ها کاملا پیدا شدن.خاک گلدون قبلی رو انتقال دادم به گلدون جدید و خاک جدید هم اضافه کردم. متاسفانه به توصیه فروشنده گلدان همون روز کود هم دادم. بعد از چند روز کم کم شاخه ها افتاده شدن و برگها لوله و این حالت هنوز هم ادامه داره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۱:۵۳:۰۶

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۲:۰۱:۲۰

کاربر

سلام مجدد. من راهنماییهایی رو که فرمودین انجام دادم. امشب یهو این قارچ بزرگو تو خاکش دیدم? فکر میکنم یهو هم دراومده چون عجیبه متوجهش نشده باشم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۱۹:۴۴:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کوددهی به گیاهان قاعده و زمان دارد .اکثر گیاهان در فصول بهار و تابستان , اگر خاک گلدان ضعیف باشد به کوددهی نیاز پیدا میکنند .پاییز و زمستان چون اکثر گیاهان آپارتمانی کم رشد میشوند نیازی به کوددهی ندارند حتی باید در این فصول در آبیاری هم دقت لازم بعمل آید .گیاهان , در هیچ فصلی , بلافاصله بعد از تعویض گلدان نیازی به کوددهی ندارند و باعث تعجب است که فروشنده چنین توصیه ای به شما کرده است !!! خاک گلدان شفلرا باید ترکیبی از خاکباغچه و کوددامی یا ورمی کمپوست و خاکبرگ و مقدار بسیار کم ماسه باشد و خاک گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد .خاکهایی مانند کوکوپیت و پرلیت اصلا مناسب این گیاه نیست و بهتره در ترکیب خاک گلدان وجود نداشته باشد .اگر سوالی راجع به شفلرا دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۲۳:۵۳:۱۹

کاربر

ممنون از توضیحاتتون. حالا چیکار میتونم بکنم که گلم برگرده و حالش خوب شه؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۰ ۰۰:۲۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

خاک گلدان به نظر نامناسب است .خاک شفلرا نباید پرلیت داشته باشد . بهتره خاک را تعویض و از ترکیبی که خدمتتون عرض کردم استفاده نمایید .گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب و نور کافی قرار داده و آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام دهید .برگهای خشک شده را جدا کنید .سعی کنید گلدان در مکانی قرار داشته باشد که نور کافی دریافت کند . با تنظیم آبیاری و بهبود شرایط محیطی باید به مرور حال گیاه بهتر شود .

۱۳۹۹-۰۹-۲۰ ۰۰:۴۷:۰۴

کاربر

بازم ممنون از توضیحاتتون. فقط اینکه در حال حاضر عوض کردن خاک آسیب بیشتری وارد نمیکنه؟ یعنی لازم نیست تا بهار صبر کنم؟ اتاق نور خوبی داره و آفتاب از پشت پنجره روی گل میتابه. این مشکلی نداره؟ اینم اشاره کنم کودی که بهم داده بودن از نوع اسپری روی برگها بود.?

۱۳۹۹-۰۹-۲۰ ۱۹:۱۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

نوع کوددهی , تفاوتی در تعیین زمان کوددهی ایجاد نمیکنه . اکثر گیاهان فقط باید در بهار و تابستان تغذیه شوند چه کوددهی بصورت محلول پاشی باشد و چه به صورت کوددهی به ریشه از طریق آبیاری . الان زمان مناسبی هم برای تعویض خاک نیست میتوانید اگر تردید دارید میتوانید تعویض خاک را به بهار آینده موکول نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۰ ۲۰:۴۹:۴۵

کاربر

سلام مجدد. من راهنماییهایی رو که فرمودین انجام دادم. امشب یهو این قارچ بزرگو تو خاکش دیدم? فکر میکنم یهو هم دراومده چون عجیبه متوجهش نشده باشم

۱۳۹۹-۰۹-۲۷ ۰۹:۰۴:۳۱

کارشناس شماره ۱

خاکبرگ حاوی اسپورهای قارچ است که با قرار گرفتن در شرایط ایده آل رشد کرده و بصورت قارچ سر از خاک در میآورد .میتوانید قارچ را از گلدان خارج نمایید .

۱۳۹۹-۰۹-۲۸ ۰۱:۲۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@