پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیدک اقبالی

تعداد سوال: ۱

بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۲۸۹

سلام من گل بنت قنسول دارم از زمانی که خریداری کردم خاک اصلا عوض نکردم ۲ ماه خریدم من درکناره پنجره جنوبی و نور غیر مستقیم قراردادم و هر ۲۰ روز از سم دیازیتون برای شپش ریز اسپری کردم اون رفع شد و هفته ۲بار اب میدم ولی الان برگ های قرمز پژمرده و یکم سیاه شده نمی دانم چکار کنم نمی خواهم گلم از دست بدم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۱ ۰۱:۰۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گلها یا همان برگنما های بنت قنسول بعد از مدتی عمرشان تمام شده و از بین میروند اما کنترل آبیاری و دما و نور باعث میشود برگنماها کمی بیشتر عمر کنند .بهتره آبیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه و روی گیاه اصلا آب اسپری نکنید .رطوبت و اب زیاد باعث فعالیت حشرات شده و ممکنه به گیاه آسیب بزنند . اگر گلدان نزدیک پنجره است ، سرد شدن هوا و انتقال دمای سرد از شیشه پنجره به گیاه هم میتواند باعث بروز لکه در برگها شود .و بهتره در فصول سرد گلدان خیلی به پنجره نزدیک نباشد . اگر در مورد بنت قنسول سوالی دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۹-۲۱ ۰۱:۴۴:۵۵

شیدک اقبالی

ممنونم من برای اینکه سرما نخورد پنجره رو بستم و بادرزگیر و نایلون زدم و اب زمانی می دم که کاملا خشک و اب رو روی برگ آن نمیدم فقط سم بخاطر شپش که داشت روی برگ های اسپرکردم از فاصله ۳۰ سانتی و سم در ۱لیتر اب حل کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۱ ۰۱:۵۱:۱۲

کارشناس شماره ۱

سمپاشی باید یک یا نهایتا دوبار انجام شود آنهم با فاصله ی دو هفته . اگر سمپاشی بیش از اندازه و نادرست انجام شود نه تنها برای گیاه مفید نخواهد بود و ممکنه به گیاه صدمه بزند , بلکه برای سلامتی افراد خانواده هم خوب نیست . حشراتی که در خاک گلدان فعالیت میکنند طالب رطوبت هستند و با کم کردن رطوبت , به دلیل نامساعد شدن محیط زندگی , حشرات هم تعدادشان کم میشود .

۱۳۹۹-۰۹-۲۲ ۰۰:۳۷:۵۱

شیدک اقبالی

خوب من الان برای این وضعیت گل باید چکار کنم؟ ۱.خاک گل عوض کنم؟ ۲.نیاز به کلسیم و ازت دارد یا خیر اگر نیاز دارد چه برندی پیشنهاد می کنید؟ ۳.علت این سیاه شدن ممکن بفرمایید؟ ۴.الان من هر ۲۰ روز و تا الان ۳ نوبت سم پاشی کردم والان حشرات اش خیلی کم شده آیا بازهم نیاز است یا خیر چون فرمودید ۲ سری ۵.در زمستان آبیاری هفته ی دوبار کافی یا هفته ای یکبار چون من چک می کنم وقتی سطح روی خاک خشک و حتی ۱سانت داخل خاک خشک آبیاری می کنم و فقط روی خاک به اندازه از زیر گلدان خارج می شود و منم هم آن را خالی می کنم. ۶.چه دما محیط برای این گل مناسب؟

۱۳۹۹-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

1- الان فصل مناسبی برای تعویض خاک نیست میتونید بهار اینکار رو انجام بدید . 2- نه نیاز چندانی به ازت و کلسیم و سایر ریزمغذی ها ندارد همان مقدار ازت کم و ریز مغذی هایی که در کود های میکرو وجود دارد برایش کافی است به کودهای پتاس بالا نیاز بیشتری دارد در این فصول نیازی به کوددهی ندارد . 3-تمام شدن عمر گل و افراط در آبیاری مهمترین عامل سیاه شدن برگهاست 4-رطوبت را کنترل کنید حشرات کم میشوند .سمپاشی را قطع کنید . 5-آبیاری زمان ندارد و نمیتوان برایش روز تعیین کرد بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد 6-زمانی که برگنماها رنگین شدند گیاه باید در دمای 12 تا 21 درجه نگهداری شود .

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۰۰:۰۹:۵۷

شیدک اقبالی

بی نهایت ممنونم چون من از زمانی که گل گرفتم نه خاک و نه گلدان عوض کردم همان گلدان مشکی نازک پس مشکل من آبیاری و سم پاشی درسته

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۰۰:۲۴:۵۱

کارشناس شماره ۱

بله با توجه به مواردی که خدمتتون عرض شد از گیاه نگهداری کنید .موفق باشید

۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۲۲:۳۱:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@