پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهرزاد محسنی

تعداد سوال: ۲

درختچه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۵

سلام روز شما بخیر. من گیاه یوکا دارم و الان چند وقته یه جور خاصی شده. از تو خاکشم یه سری حشره سیاه که شبیه سوسک خیییییلییی ریز هستند میان بیرون. یه پودر ضد عفونی خاک بهم دادن چند یار استفاده کردم طبق دستورش اما خوب نشده. و اینکه الان حدودا یک هفته هست که روی برگش خط افتاده. می خواستم ازتون کمک بگیرم در مورد اینکه باید کدوم یکی از محصولات توی سایتتون رو بخرم؟ چون حقیقتا نمی دونم مشکل چیه. ممنونم

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۶:۱۱:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . برای از بین بردن سوسکهای ریز داخل خاک میتونید از سم دیازینون استفاده کنید ایجاد خط برروی برگها هم میتونه بعلت صدمات فیزیکی و نوسان دما باشه و هم رطوبت کم لطفا عکس گیاه رو برامون ارسال کنید و بفرمایید در چه شرایطی از اون نگهداری میکنید و آبیاری به چه صورته ؟

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۶:۴۹:۲۲

شهرزاد محسنی

درختچه من حدودا روزی ۲ ساعت نور آفتاب داره البته آفتابی که از پنجره میاد داخل. هفته ای ۲ بار هم آبیاریش می کنم طبق چیزی که موقع خرید بهم گفتن. یک سری از برگ هاش هم لوله ای شدن.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

روزی دوساعت براش کمه اگر نورش بصورت غیر مستقیمه بهتره حداقل نصف روز نور غیر مستقیم داشته باشه آبیاری هم بهتره در زمان خشک بودن خاک انجام بشه .لوله ای شدن برگها و خشکی نوک برگها میتونه از رطوبت کم محیط باشه .بهتره برای تامین رطوبت براش جزیره درست کنید چون اسپری کردن اب روی برگها در محیط داخلی باعث بروز قارچ میشه مخصوصا اگه تهویه مناسب نباشه

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۵:۱۰

شهرزاد محسنی

ممنونم از راهنمایی خوب شما. فقط جزیره درست کردن رو نمی دونم چجوریه دقیقا.

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

سپاس از لطفتون .برای درست کردن جزیره باید تو زیرگلدانی سنگریزه بریزید تا تمام سطح زیرگلدانی رو پر کنه بعد داخل ان آب بریزید .بعد گلدان رو روی سنگریزه ها قرار بدید .آب باید به اندازه ای باشه که کف گلدان داخل آب قرار نگیره و آب در زیر سنگریزه ها باشه . با این روش رطوبت محیط اطراف گیاه همیشه یکنواخت هستش و دیگه نیازی به غبارپاشی نیست .

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۰:۰۸

شهرزاد محسنی

خیلی لطف کردید ممنون از وقتتون.

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .موفق باشید .اگر مشکل دیگه ای بود میتونید با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۷:۴۷:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@