پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرزاد اقامیر

تعداد سوال: ۲

خشک شدن نوک‌گیاه ویژه

تعداد بازدید ۳۲۸

سلام وقت بخیر گیاه سانسوریا ابلق دارم ۶ ماهه برگ هاش از بالا خسک میشن و تا پایین میان ، ایا ممکنه تز نور کم باشه؟ چون در واقع از نور چراغ بیشتر نور میگیرند ، نور خونه کم هست ، در ضمن ابیاری ۱۵ روز یکبار هست

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۱۱:۲۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نوسان دمای محیط و رطوبت بالا ناشی از آبیاری زیاد و یا اسپری کردن آب برروی برگها میتواند برگهای سانسوریا را در فصول سرد دچار چنین مشکلاتی که نوعی بیماری قارچی است بنماید . در فصول سرد چون گیاهان آپارتمانی کم رشد شده و در حالت نیمه استراحت به سر میبرند بهتر است رطوبت و آبیاری کنترل شود تا گیاه دچار چنین مشکلاتی نشود . میتوانید قسمت بالای برگ که دچار آسیب شده را قطع نمایید و با کنترل رطوبت از پیشرفت بیماری و سرایت آن به سایر برگها جلوگیری نمایید .پیشنهاد میکنیم به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد و اگر سایز گلدان بزرگ است , نیازی نیست (مانند فصول گرم سال ) آنقدر پای گیاه آب بریزید که از زیر گلدان خارج شود , بهتره مقدار آبیاری در فصول سرد به اندازه ای باشه که فقط به ریشه آب برسد .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۲۳:۴۰:۲۰

مهرزاد اقامیر

تعداد سوال: ۲

سلام ، وبت بخیر من عرض کرده بودم که ابیاری گیاه خیلی کم هست ۱۵ روز یکبار ، بنابراین فکر نمبکنم مشکل گیاه از ابیاری زیاد باشه . بعضی از برگ ها هم از پایین و هم بعضی از بالا خراب میشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۳۰ ۰۹:۳۱:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گیاه شما به قارچ مبتلا شده و بیماریهای قارچی میتوانند در اثر نوسان دمای محیط و تهویه ی نامناسب محیط نگهداری و یا افراط در آبیاری و رطوبت بالا ایجاد شوند . ممکنه شما آبیاری را کم انجام میدهید اما محیط نوسان دما دارد یا در اوقاتی از شبانه روز دما خیلی بالا و یا خیلی پایین میرود .یا اینکه تهویه ی محیط خوب نباشد هر کدام از این عوامل میتواند منجر به شیوع بیماری قارچی در سانسوریا شود . بهتره یکبار از قارچ کش مانکوزب بصورت اسپری یا کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده نمایید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .اگر روند پوسیدگی گیاه از قسمت طوقه شدت زیادی دارد بهتره گیاه را از گلدان درآورده و وضعیت ریشه ها را بررسی نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۰۲:۵۱:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@