پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

آیا این گیاه دوباره رشد می کند؟ ویژه

تعداد بازدید ۵۴۱

سلام و عرض احترام گیاهی دارم که مدتی بود کاملا بدون برگ شده بود آنرا در ناحیه ای بسیار پرنور گذاشتم و کمی کود دارم مدتی شروع به جوانه زدن کرد ولی دوباره برگها در حال ریزش و گیاه در حال خشک شدن است بنظر می رسد ذهکش گلدان هم مناسب است. بنظرتون می توان آنرا نجات داد

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۷:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما یه ساکولنت بنام خرفه و از خانواده ی کراسولا است .خرفه برای محیط داخل آپارتمان مناسب نیست و به هوای تازه و نور زیاد نیاز داره .اگه تراس دارید اونرو در تراس و در جایی سایه قرار بدید و هرموقع خاک گلدون خشک بود بهش آب بدید .تا دوباره شاداب بشه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۳:۲۳

نوشین اسدییان

خیلی ممنون استاد گرامی در مورد آب دادن ،آیا این کار که در صورت خشک شدن خاک آبیاری شود در مورد همه گیاهان صحت دارد ؟ از طرفی برخی می گویند که آبدهی منظم هر بار در روزهای خاص مهم است ولی با توجه به صحبتهای شما بنظر می رسد که چون دمای محیط متفاوت است بهتر است خشکی خاک جک شود و بعد آبیاری شود

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۳:۵۸:۴۷

نوشین اسدییان

و اینکه آیا استفاده از کود خاصی را توصیه نمی کنید،تا برگها رشد بهتری داشته باشند؟

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۴:۰۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

بله .برای اکثر گیاهان برای تشخیص زمان آبیاری ،بهترین ملاک ، خشکی خاک گلدان هستش بخصوص برای کاکتوسها و ساکولنتها . منظور از آبیاری منظم اینه که هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب داده بشه مخصوصا در فصل رشد . برای کراسولا شما فعلا نیازی به کوددهی نیست .با قرار دادن گیاه در تراس و آبیاری منظم خیلی زود برگهاش رشد میکنند

۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۴:۲۰:۱۸

نوشین اسدییان

سلام مجدد استاد گرامی گیاه را در تراس گداشتم الان که دقت می کنم دانه های سفید روی ساقه و برگ به تعداد کم می بینم یکبار دیگر هم این حالت را دیدن و از سم بنومیا برای آن استفاده کردم. راه درمان چیست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .وجود لکه های سفید بعلت وجود آفت شپشک آردآلود هستش .بنومیل یک سم قارچ کش هستش و شپشک رو از بین نمیبره برای از بین بردن شپشک آردآلود میتونید از سم ایمیداکلوپراید ۳۵ درصد استفاده کنید .میتونید تا حل مشکل با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۲:۵۴:۳۷

نوشین اسدییان

با توجه به اینکه چندتا از گیاهان در خانه و تراس دچار این مشکل شده اند آیا بهتر نیست همه گلدانها را یک شب در تراس بگذارم و همه را سم پاشی کنم؟صلاح می دانید.

۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۸:۱۲

کارشناس شماره ۱

بله کار درستی هستش .چون معمولا شپشک آردآلود به گلدانهای مجاور گلدان آلوده هم سرایت میکنه .موقع سمپاشی روی خاک هم سم بریزید .مراقب باشید که بلد از سمپاشی گیاه در معرض نور خورشید قرار نگیره سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۸:۰۸:۵۱

نوشین اسدییان

سلام و عرض ارادت گیاه به لطف راهنمایی شما جان گرفته و جوانه های متعدد دارد سئوالم اینست که الان که هوا روبه سردی می رود صلاح می دانید گلدان را به داخل خانه و پشت پنجره آفتابگیر بگذارم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۹:۲۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

درود بر شما .از اینکه انقدر به گیاهانی که دارید , توجه نشان میدهید و نگران آنها هستید از شما ممنونیم و خوشحالیم که راهنمایی ها کاربردی بوده . کراسولا هوای خنک و تازه را دوست دارد . فعلا هوا انقدر سرد نشده که نیاز به انتقال گلدان به داخل باشه .بهتره فعلا گیاه در همان فضای آزاد قرار داشته باشه و از هوای دلپذیر پاییز لذت ببره . با شروع یخبندان بهتره گیاه به داخل انتقال داده بشه . فقط چون گیاه یکبار به آفت دچار شده باز هم ممکنه بیمار بشه .بهترین کار برای جلوگیری از بروز مجدد آفت کنترل آبیاری و بررسی مداوم گیاه است . اگر باز هم آفت دیدید میتوانید با گوشپاکن آغشته به الکل آنرا از روی گیاه بردارید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۳۸:۱۵

نوشین اسدییان

واقعا خوشحالم که توانستم از یک کارشناس واقعی کمک بگیرم واز شما و کافه گلدون بسیار سپاسگزارم که در کارتون حرفه ای ،دلسوز و متعهد هستید. انشاء الله که موفق و سربلند باشید

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۰۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

ممنون از لطف و همراهی شما با کافه گلدون .موفق باشید

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۳۸:۲۴

نوشین اسدییان

سلام و تشکر از سایت خوبتون همانطور که قبلا تذکر دادید گیاه دوباره دچار شپشک شد و من مرتب آنرا به طریقی که فرمودید کنترول می کنم. در ضمن این دو گلدان خرفه ور معرض آفتاب هستند و با گرفتن نور آفتاب زیباتر شدند دو هفته است که برگها کمی رو به زرد شدن می روند آیا به خاطر پاییز و سرد شدن هواست؟ آیا صلاح می دانید به داخل خانه بیاورم یا همانجا باشد در صورت یخبندان رویش را با پلاستیک بپوشانم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۵:۳۱:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام و قتتون بخیر .باعث افتخار ماست که انقدر در نگهداری گیاهانتان کوشا هستید و با دقت تغییرات گیاه را مورد بررسی قرار میدهید .بله سرد شدن هوا باعث زردی برگها میشود .بهتره در فصول پاییز و زمستان آبیاری گیاه را کمتر انجام دهید و فاصله ی بین دو آبیاری را زیاد کنید .زمانی که دما در حد یخبندان شد میتوانید فقط شبها روی گیاه را با پلاستیک بپوشانید

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۲۳:۲۵:۲۴

نوشین اسدییان

سپاسگزارم

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۱:۱۰:۵۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۱:۱۳:۴۶

نوشین اسدییان

سلام و احترام خانم کاظمی گرامی در این روزها که هوا بسیار سرد است و شبها به زیر صفر می رسد من روی این گلدان را نایلون می کشم ولی در طی روز می بینم که زیر نایلون بخار می کند خصوصا زمانی که آفتاب بر روی آن می تابد.ایا ممکنه این تغییر دمای شب و روز گیاه را صدمه بزند؟ الان که به کامنت شما دقت کردم دیدم نوشته اید که شبها بایستی نایلون بکشم آیا روزها نایلون را بردارم و شبها دوباره بکشم؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۱۳:۱۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله فقط شبها روش نایلون بکشید و روز ها نایلون را کاملا بردارید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۲۳:۱۱:۳۷

نوشین اسدییان

سلام و عرض ارادت دو تا از شاخه های خرفه ای که نگهداری می کنم متاسفانه شکسته چطور مجدد آنرا احیا کنم در گلدان بکارم یا در آب بگذارم؟ البته بنظر میاد که مدتی از این شکستگی گذشته و من متوجه نشدم چون ساقه از محل شکستگی کنی جمع شده.سعی کردم در عکس آنرا واضحتر نشان بدهم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۱۲:۰۴:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .با توجه به اینکه الان زمان مناسبی برای ریشه زایی نیست بهتره قلمه ها رو در اب قرار بدید تا ریشه دار بشه .اب رو هرروز عوض کنید .و یک تکه زغال در اب بیاندازید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۱:۳۵:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@