پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه خمسه

تعداد سوال: ۹

زرد شدن برگهای گل فردوس ویژه

تعداد بازدید ۸۸۸۴

سلام. وقت بخیر گل فردوس من چند وقته که برگهای وسط ساقش زرد میشن و میریزن. آبیاریش رو کم انجام میدادم، بیشترش کردم. هفته ای یکبار الان بهش آب میدم. بهم گفتن جاش رو هم عوض کنم. چون کنار پنجره بود و گفتن سرما اذیتش میکنه. البته جاش رو دیروز عوض کردم. مشکلش از چی میتونه باشه؟ همون تغییر دما ممکنه اذیتش کرده باشه؟ برگهای بالاییش الان یه مقدار آویزون شدن. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید. خیلی نگران گلم هستم.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۳۰ ۰۸:۳۱:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت ریزش برگهای فردوس از قسمت وسط می تواند نوسان دما باشد. افراط و تفریط در آبیاری هم میتواند این گیاه را دچار ریزش برگ نماید .فردوس به مکانی با نور زیاد نیاز دارد و اگر نور کافی به گیاه نرسد نوک ساقه ها رشد علفی داشته و گیاه به مرور ضعیف میشود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوال دیگه ای راجع به فردوس دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۵۰

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از پاسخگوییتون. البته من خاکش رو هم عوض کردم. فهمیدم خاک خوبی هم نداشته. آبیاری رو بیشتر دقت میکنم. از لحاظ دمایی هم جاش رو عوض کردم و جای گرمتری گذاشتمش. سیخ چوبی به اندازه ۲ بند انگشت داخل خاک بره کافیه،

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۱۰:۲۳:۳۲

کارشناس شماره ۱

اگه گلدان عمق زیادی دارد بهتره تا نیمی از عمق گلدان , خشک بودن خاک تست شود .

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۲:۴۹:۱۲

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از پاسخگوییتون?? فقط ببخشید یه سوال دیگه. این مشکلش که برطرف شه برای دراومدن برگهای جدید از وسط شاخه، جایی که زرد شدن و افتادن، باید چیکار کنم؟ آخه همش از قسمت بالاش جوونه میزنه و برگ جدید درمیاد.

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۳:۰۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

میتونید در فصل بهار , زمانیکه هوا گرم شده گیاه را هرس کنید تا گیاه تون پرپشت بشه .هر چند در فصل بهار و تابستان چون گیاه رشد بیشتری داره , محل ریزش برگها دوباره جوانه میزند و جای نگرانی نیست .

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۰۰:۰۷:۰۸

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از راهنمایی و توضیحاتتون. و وقتی که میذارید. امروز دوتا برگ دیگش هم زرد شد. از پایین هم برگاش دارن زرد میشن. خیلی نگرانم. ممکنه که مثلا سرما خورده باشه؟ دارویی براش نیست که زودتر حالش خوب شه یا تقویت شه؟ چون دقیقا از چند هفته پیش که هوا خیلی سرد شد اینجوری شد، جاش هم سرد بود. ببخشید خیلی سوال میکنم.

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۰۶:۴۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

اگر الان جاش گرمه نگران نباشید .ممکنه گیاه دچار تنش دمایی شده باشه (با توجه به اینکه قبلا مکانش سرد بوده ) باید آبیاری را کنترل کنید تا گیاه دچار آسیب بیشتری نشه .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۴:۳۴

فاطمه خمسه

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی و توضیحاتتون. همیشه سبز و سرزنده باشید.

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۱۱:۳۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۰:۳۳:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@