پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آرزو قاسمی

تعداد سوال: ۱

راجع به برگ ریزان گیاه بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۳۹۸

سلام حدود ۱ماهه که گیاه فیکوس بنجامین از نوع برگ سبز تیره مهمون خونه ما شده یک هفته اول همه چیز خوب بود ولی بعد از شروع به زرد شدن و ریزش شدید برگها گرفته به طوری که تواین سه هفته تقریبا یک چهارم برگاش ریخته به نظرم کاش خیلی خوبه پشت شیشه است نور خیلی خوبی داره ولی آفتاب نمیخوره دمای محیط هم بین ۲۳تا۲۴ درجه هست هفته ای یکبار هم بهش آب ویدیو ارتفاع گیلهمون هم از زمین تا انتها حدود۱۷۰سانته،فقط چکار کنم که اینقدر برگهاش نریزه؟؟ممنون

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۰:۵۰:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .به نظر میرسه گیاه شما بعلت نامنظم بودن و یا ناکافی بودن ابیاری به این مشکل دچار شده اگه تمام شرایط از قبیل نور و مخصوصا تهویه مناسبه باید ابیاری رو کنترل کنید اگر گیاه افت نداشته باشه باید با کنترل آبیاری واکنش نشون بده سعی کنید مدتی هر زمان خاک گلدان خشک بود گیاه رو سیراب کنید ببینید گیاه ریزش برگهاش قطع میشه یا خیر ؟ میتونید نتیجه ی کارتون رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۱:۳۵:۵۳

آرزو قاسمی

ببخشید من الان منظم هفته ای یک بار حدود دو لیوان آب میدم به نظرتون این حجم آب کمه؟؟البته گلدونم بزرگه درضمن منظور از تهویه مناسب چیه؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۱:۴۱:۲۶

کارشناس شماره ۱

بله با توجه به اینکه میفرمایید گلدان بزرگه دو لیوان فقط سطح خاک را مرطوب میکنه و به ریشه ها به اندازه ی کافی آب نمیرسه بهتره آبیاری را زمانی انجام بدید که خاک گلدان خشک شده باشهبرای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .سعی کنید در هر نوبت آبیاری مقداری در گلدان آب بریزید که مطمئن شوید آب کافی به ریشه ها رسیده است . منظور از تهویه ی مناسب اینست که گیاه در مکانی قرار داشته باشد که هوایی مانده و دمکرده نداشته باشد بهتره روز ها با باز کردن پنجره ها اجازه بدید که هوای محیط تعویض شود .گیاه نباید در معرض دود دخانیات قرارداشته باشد .زمانی که پخت و پز در آشپزخانه به مدت طولانی انجام میشود حتما پنجره ی آشپزخانه را باز بگزارید تا بخارات ناشی از پخت و پز در داخل محیط باقی نماند .

۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۲۲:۴۸:۰۸

آرزو قاسمی

با سلام من یه گلدون سانسوریا دارم دیروز که بهش آب داده بودم دیدم تو زیر‌گلدونیش آب جمع شده اومدم خالیش کنم دیدم چندتا کرم سفید کوچیک زنده داخل زیرگلدونیه این نشون میده که خاک گلدون داخلش کرم هست میخواستم ببینم این کرمها برای گلدون ضرر داره؟؟بایدچکار کنم؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۹:۲۶:۵۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .این تاپیک در مورد گیاه بنجامین است .برای دریافت پاسخ سوالات خود در مورد گیاه سانسوریا لطفا سوال را در تالار مربوط به سانسوریا مطرح نمایید .از همراهی تون سپاسگزاریم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۰۰:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@