پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

افشین جلیلی

تعداد سوال: ۲

وجود دانه های قهوه ای بر روی برگها ویژه

تعداد بازدید ۱۰۱۳۰

سلام این‌گیاه را مدت زیادی است که دارم (دقیق خاطرم نیست ولی حداقل ۳ سال هست) مدت زیادی است که این دانه های قهوه ای با گیاه من همزیستی دارند. حال عمومی گیاه خوب است و برگهای جدید‌ میدهد و رشد قابل قبولی دارد. اما میخواستم نظر شما را بدونم که آیا این لکه ها آفت هستند؟ و اگر بله، چطور از شرشون خلاص شوم. سپاس و ارادت

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۶:۲۱

افشین جلیلی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۷:۴۷

افشین جلیلی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۸:۴۵

افشین جلیلی

برگهای جدید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۹:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه شما به آفت شپشک سپردار دچار شده و بهتره ابتدا آفات را از روی گیاه بردارید و سپس با سموم حشره کش سیستمیک مانند کنفیدور گیاه را در دو نوبت با فاصله ی دو هفته سمپاشی نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۹:۰۱

افشین جلیلی

سلام مجدد امروز عصر گیاه را با‌کنفیدور سم پاشی کردم. فقط نکته اینکه سم اصلا بو نداشت، آیا طبیعی است؟ یا سمی که‌من گرفتم مشکل داشت؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۲۰:۱۳:۲۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .بله کنفیدور بدون بو هستش . دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۰۲:۲۱

افشین جلیلی

سلام وقت بخیر بر طبق دستور شما عمل کردم ولی هنوز آفات از بین نرفته اند. کلرهایی که انجام دادم: ابتدا تمام برگها و تنه را از آفت پاک کردم. توسط دستمال نم دار و کمی الکلی. سپس دو نوبت سم پاشی کردم. آفات از بین رفتند ولی هفته گذشته که گیاه رو مجددا وارسی کردم متوجه بازگشت آفت شدم. دوباره سم پاشی کردم (دو نوبت به فاصله سه روز و نوبت سوم با فاصله ۵ روز از آخرین بار) ولی ظاهرا تاثیری نداشته است. فکر کنم اینها به کنفیدور مقاوم شده اند. سم دیگری پیشنهاد میکنید؟ سپاس

۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۴۴:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .بهتره سمپاشی در دو نوبت با فاصله ی دو هفته انجام میشد .میتوانید از سم دیازینون با دوز بالاتر و یا سوپراسید 40 درصد , دوبار استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۰۰:۴۸:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@