پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شایسته فدایی

تعداد سوال: ۲

نحوه نگهداری سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۹۱۱

گیاه سانسوریا در هر بار اب دهی چند لیوان اب احتیاج دارد؟این گیاه هر چند روز یک بار احتیاج به اب دهی دارد؟ایا این فضایی که من برای نگهداری انها در نظر گرفتم که دور از پنجره است،مناسب است؟برای سلامت این گیاهان چه توصیه دیگه دارید؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۴:۰۹:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سانسوریا ابلق نسبت به زاموفیلیا و دراسنا کامپکت به نور بیشتری نیاز دارد و بهتره گلدان به پنجره ی نورگیر نزدیکتر باشه .آبیاری بهتره در زمان خشک بودن خاک انجام بشه و با توجه به اینکه سایز گلدان بزرگ است فاصله ی بین دو آبیاری باید بیشتر باشه تا گیاه دچار پوسیدگی نشه مخصوصا در این فصول . در هر نوبت آبیاری بهتره مقداری آب در گلدان بریزید که مطمئن شوید آب به ریشه ها رسیده است .و در این فصول نیازی نیست انقدر در گلدان آب بریزید که آب از ته آن خارج شود . سعی کنید تهویه ی هوای محیط را با باز کردن پنجره ها به مدت چند ساعت در روز , مطلوب نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۰:۰۳:۵۱

شایسته فدایی

ممنون از پاسختون،امروز دقت کردم،دیدم که برگهای گیاه هم دچار خوردگی شده.آیا به دلیل تنشی هست که گفتین به گیاه وارد شده؟ من یک ترکیب ضدتنش برای گیاه دارم از اون میتونم برای رفع تنش استفاده کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۹:۰۶:۴۸

شایسته فدایی

ممنون از پاسختون لطفا بگین از کجا بفهمم که آب به ریشه رسیده یا خیر اگر ممکنه کمی تر پاسخ بدین،به طور کلی من نگهداری گیاهانی که براتون عکس فرستادم رو میدونم،میخوام به طور خاص بدونم چند لیوان آب هر بار آب دهی باید به سایز گلدونی که عکس فرستادم داده شه و در زمستان چند روز یک بار آب نیاز دارد. از طرفی من پنجره نورگیری که گیاه ابلق رو مقابل اون بزارم رو ندارم.با این نور گیاه دچار بیماری میشه؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۹:۱۰:۵۶

شایسته فدایی

امکانش هست که فقط گیاه ابلق رو ساعتهای از روز مقابل پنجره افتاب گیر قرار بدم؟ براش کافی هست یا باید ثابت مقابل پنجره باشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۹:۱۲:۰۱

کارشناس شماره ۱

تغییر و جابجایی مداوم گیاه از محل کمنور به پرنور برای گیاهان مناسب نیست .چون گیاهان ابلق به نور بیشتری نیاز دارند بهتره مکان نگهداری آنها در کنار پنجره ی نورگیر و بصورت ثابت باشد . در مورد اینکه دقیقا گلدان به چه مقدار آبیاری نیاز دارد , واقعا نمیشه میزان آبیاری را بیان کرد چون عواملی مانند نوسان دما ی محیط و یا رطوبت و میزان نگهداری آب توسط خاک و همچنین فصل , در مقدار آبیاری گلدان , موثر اند .

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۰:۵۲:۰۲

شایسته فدایی

ممنون از شما ممکنه توضیح بدین که از کجا میشه فهمید اب به ریشه گیاه رسیده یا خیر؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۷ ۱۱:۱۷:۳۳

شایسته فدایی

یه موضوع دیگه اینکه شما عواملی رو برای میزان ابیاری مطرح کردین و گفتین نمیشه دقیق گفت که چه میزان آب برای گیاه لازم هست من عکس گیاهم رو گرفتم و ارسال کردم موارد دیگه ارو هم سوال کنید تا توضیح بدم به هر حال من قصدم این بوده به طور خاص برای گیاه خودم مشاوره بگیرم و یک نگهداری صحیح داشته باشم،اگرنه که اطلاعات کلی رو از همه جا میشه بدست اورد. ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۱۰-۰۷ ۱۱:۲۲:۴۰

کارشناس شماره ۱

در مورد مقدار دقیق آبیاری باید کارشناس در محل حضور پیدا کند و با بررسی بافت خاک و سایر شرایط محیطی میزان دقیق آبیاری را بیان کند .از طریق فضای مجازی ما میتونیم راهکارهایی را برای آبیاری درست خدمتتون ارائه بدیم که شما با توجه به در نظر گرفتن آن راهکارها میزان آبیاری و همچنین زمان درست آبیاری را تشخیص دهید .اگر باز هم سوال دیگه ای در مورد آبیاری سانسوریا دارید در خدمتتون هستم . .

۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۰۰:۴۱:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@